דף הבית > מבזקים > מנהיג ופורץ דרך: חמש שנים לפטירתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל

מנהיג ופורץ דרך: חמש שנים לפטירתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל

עם ישראל מציין היום חמש שנים לפטירתו של אחד מגדולי פוסקי ההלכה בדורנו, מנהיג רוחני ופוליטי שהשאיר אחריו חלל עצום

היום (שישי) מלאו חמש שנים עברו ליום פטירתו של הרב עובדיה זצ"ל, ונראה שאת החלל שהשאיר אחריו אף אחד לא הצליח למלא.

הרב עובדיה שהיה רב, פוסק ומנהיג רוחני ופוליטי, נחשב לאחת הדמויות המרתקות של המאה העשרים. הרב יוסף נולד בבגדאד למשפחה ללא ייחוס רבני, אבל עוד בצעירותו התבלט בכשרונו ולהיטותו לתורה,כבר בגיל תשע כתב את החיבור התורני הראשון שלו, בגיל עשרים הוסמך כרב ודיין, הוא היה מגדולי פוסקי ההלכה בדורנו. ובעל בקיאות עצומה ונדירה בספרי הפוסקים.

הרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: ויקימדיה

אך מעבר לגאונותו ולפסיקתו האמיצה , הרב עובדיה היה מנהיג ופורץ דרך, הביטוי המפורסם ביותר שלו – "להחזיר עטרה ליושנה" – היה המנוע למפעל העצום שנקרא ש"ס.

הלוויתו של הרב יוסף שהיתה הגדולה ביותר אי פעם במדינת ישראל –  מעידה יותר מכל על החשיבות של דמותו בקרב רבים גם כאלו שאינם חובשים כיפה.

חמש שנים אחרי  – תמונתו מתנוססת בכל עיר בה מתמודדת רשימה חרדית לבחירות ברשויות המקומיות. הרב עובדיה יוסף הפך למותג, אך ניכר כי לא נמצא עדיין אדם שיכול להחליף את מקומו ואת מנהיגותו. על אף היותו רב מהפכן ופוסק הלכה ברמה הכי גבוהה שיש, היה מחובר בכל נשמתו ופועלו לעם ישראל על כל גווניו, קשה למצוא היום מנהיגים בעלי שיעור קומה כזה, כנראה שיעברו עוד כמה שנים כדי להבין באמת את גודל השפעתו על חיי כולנו.

יעל צימרמן

יעל צימרמן

אולי יעניין אותך גם

"רק יממה וחצי אחרי התאונה המשטרה שלחה נציג"

גלית סעדון, אלמנתו של יגאל סעדון ז"ל, שנהרג בתאונת 'פגע וברח' אומר ל'היום הזה' עם אמיר איבגי: "נודע לנו על התאונה דרך המדיה, המשטרה אמרה שתבוא אך נציג רק לאחר יממה וחצי"