מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

מנהיג הימין העמוק בהולנד בריאיון לאלדד בק ב' היום': " הוא לב הבעיה, זה לא רק הסלפיזם. לא כל המוסלמים הם טרוריסטים, אבל באירופה היום כל הטרוריסטים הם מוסלמים".

חירט וילדר, ראש מפלגת החירות בהולנד. צילום: Wouter Engler
חירט וילדר, ראש מפלגת החירות בהולנד. צילום: Wouter Engler

וילדרס, שצפוי להגיע לביקור בארץ לקראת סוף השנה אמר את הדברים בריאיון שהעניק לבק ומתפרסם הבוקר (שישי), עוד התייחס הפוליטיקאי ההולנדי בדבריו לסוגיית הכספים המועברים מממשלת לרשות הפלסטינית: ""בשנתיים שבהן המפלגה שלי תמכה בממשלת מיעוט של השמרנים הפסקנו את זה. היום הממשלה שוב נותנת כסף לישות שלא קשורה כלל לדמוקרטיה ויוצרת בעיות שונות", אמר.

"הסכסוך הפלסטיני־ישראלי אינו על אדמה, אלא אידיאולוגי. זה היגיון מול ברבריות, דמוקרטיה מול רודנות. לא ניתן יהיה לפתור אותו באמצעות ויתור על אדמות. זה יביא אולי הודנה זמנית, אבל הם ימשיכו עד שלא יישאר דבר מישראל. זה מה שקורה לנו באירופה. אנחנו מאבדים את השטחים שלנו. מה שאנחנו צריכים ללמוד מישראל זה להגן על עצמנו, להיות גאים בזהות שלנו ולהילחם באויב בדרכיו. זו אולי לא דרך תקינה פוליטית, אך זו הדרך היחידה להתמודד עם זה".
שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בברצלונה, אמש. צילום: רויטרס
שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בברצלונה, בשבוע שעבר. צילום: רויטרס
וילדרס הנחשב לאחד הפוליטיקאים המאויימים ביותר באירופה  מגדיר את איום הטרור הנוכחי על היבשת כ"מלחמה" ."הסיבה לבעיה היא האסלאמיזציה של , אי יכולתו של האסלאם להשתלב ולהיקלט ורצונו לשלוט. המטרה היחידה שלו היא לתקוף את דרך החיים, החופש והקיום שלנו. בגלל שהאליטות שלנו אפשרו את זה, אנחנו לא רק במלחמה, אלא מתמודדים עם בעיה קיומית", הוא אומר לישראל היום'.
הפוליטיקאי ההולנדי המשמיע באופן מתמיד את דעותיו לגבי איום האסלאמיזציה על מזה עשור וחצי טוען בריאיון לבק כי עומדת בפני נקודת אל-חזור: אנשים בכל רחבי רואים את תוצאות האסלאמיזציה. הם מפחדים לשלוח את הילדים שלהם לבתי הספר או לקניות במרכזי ערים מחשש להתנכלויות. אם לא נילחם, בסוף המאה הנוכחית נהיה חלק מהעולם הערבי או מאפריקה. בבריטניה יש כבר בתי דין של השריעה על אדמת . זו לא אגדה, זה קורה. המצב נורא".
וילדרס צפוי להגיע לביקור בישראל לקראת סוף השנה העברית, בהזמנת חוג מייסדי הליכוד שמוביל חבר הכנסת לשעבר . הביקור יתקיים לאחר שנים ארוכות שבהן וילדרס צינן את קשריו עם ישראל ואף נמנע מלהגיע ארצה בשל הכתף הקרה מצד הרשויות בישראל. במהלך הביקור צפוי וילדרס לפגוש חברי כנסת ושרים.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.