מנהיג תנועות הימין בהולנד, , ממשיך לספק התבטאויות -ישראליות. אתמול (ו') הוא פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הכריז כי ושטחי שייכים בכללם לישראל והוסיף כי "מולדת העם הפלסטיני היא ממלכת ". וילדרס אוחז בעמדות חריפות נגד האסלאם, ומבקר את האיחוד האירופי ואת התפיסה הרב-תרבותית שהשליט. וילדרס תומך בישראל באופן העמוק ביותר, ורואה במדינה היהודית מוצב קדמי של תרבות המערב נגד האסלאם הקיצוני המאיים על אירופה.

בפברואר האחרון, יצא המנהיג-אוהד- במתקפה חריפה נגד האסלאם. בראיון לערוץ הטלוויזיה NPO, הוא קרא לאסור את מכירת הקוראן ואמר כי "מסגדים הם בתי תפילה נאציים. אם יש איסור למכור את 'מיין קאמפף' של היטלר צריך להיות איסור דומה על מכירת הקוראן שעוסק גם הוא בשנאה, באלימות ובאנטישמיות". עוד הוסיף וילדרס: "אנחנו לא נלך לחפש את ספרי הקוראן בבתים של אנשים, למי שכבר יש לו יש לו, אבל אי אפשר יהיה עוד למכור אותו בהולנד".

בבחירות שנערכו בהולנד בחורף האחרון, גרפה מפלגתו של וילדרס עשרים מושבים בבית הנבחרים התחתון, ושבה להיות השנייה בגודלה בהולנד. וילדרס, שהתנדב בצעירותו במשך שנה במושב תומר שבבקעת הירדן, ובאותה תקופה התאהב בישראל, נשוי ליהודייה ממוצא הונגרי, ומנהל את חייו כבר שנים ארוכות תחת אבטחה צמודה מחשש שקיצונים מוסלמים החיים בהולנד יממשו את איומיהם להתנקש בו.

מנהיג תנועת הימין בהולנד, חירט וילדרס. צילום: רויטרס
מנהיג תנועת הימין בהולנד, חירט וילדרס. צילום: רויטרס

 

בדצמבר האחרון נחקר וילדרס על ידי השירות החשאי ההולנדי (AIVD) בגין ביקוריו הרבים בישראל והקשרים ההדוקים שלו עם בכירים ישראלים. לטענת השירות החשאי, ייתכן כי וילדרס מושפע על ידי ישראל ובכך מסכן את ביטחונה של הולנד, זאת תוך כדי שכיהן כחבר בוועדת המודיעין ההולנדית.

וילדרס צפוי להגיע לביקור בישראל לקראת סוף השנה העברית, בהזמנת חוג מייסדי הליכוד שמוביל חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר. הביקור יתקיים לאחר שנים ארוכות שבהן וילדרס צינן את קשריו עם ישראל ואף נמנע מלהגיע ארצה בשל הכתף הקרה מצד הרשויות בישראל. במהלך הביקור צפוי וילדרס לפגוש חברי כנסת ושרים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.