, צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, אולמרט: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה עו”ד אביחי מנדלבליט תוקף הערב (ב’) את ראש הממשלה לשעבר . בדברים שנשא באירוע הוצאת הספר “עבירות השוחד”, התייחס מנדלבליט לדברי אולמרט נגד מערכת אכיפת החוק ואמר: “אני מצר על הדברים שפורסמו על מי שהורשע בעבירות שחיתות שכללו השתלחויות קשות בבכירי אכיפת החוק הקודמים, הדברים ראויים לכל גינוי”.

היועמ”ש הוסיף התייחסות מרומזת גם לבקשתו של רה”מ לשעבר למחוק את הקלון: “ביצוע העבירות יכול לטיל פגם מוסרי ויכול לכלול מניעה מלכהן בתפקידים ציבוריים”.

במהלך האירוע, שנערך בבית הפרקליט בתל אביב בהשקת הספר “עבירות השוחד” של ד”ר מאור אבן חן, בהוצאת החברה הכלכלית בלשכת עורכי הדין,: “נוכח הפגיעה הציבורית הנובעת מביצוע עבירות חמורות, קבע המחוקק – והבהיר גם בית המשפט העליון – כי ביצוע העבירות יכול להטיל פגם מוסרי אשר גורר במקרים המתאימים, בנוסף לענישה המקובלת בגין הרשעה בביצוע העבירה, גם מניעה מלכהן בתפקידים ציבוריים. בהקשר זה, כפי שהורנו בית המשפט העליון בעניינו של יוסף גנוסר ז”ל, אשר במסגרתו עמדה לדיון שאלת כשירותו המוסרית לכהן בתפקיד ציבורי בין היתר בשל חלקו בפרשת קו 300, כי מניעה מוסרית מלכהן בתפקיד ציבורי יכולה לקום אפילו כאשר נשיא המדינה החליט להעניק חנינה”.

“בניגוד למה שהציבור רואה – עבירת שוחד כדבר אחד – דרכי עבירות השוחד הן רבות. לא בכדי עבירת השוחד היא העבירה החמורה ביותר בקופת העבירות שעניינן שחיתות. החובה להיאבק בעבירת השוחד עתיקה. עלינו כחברה להליחם בתופעה הזו לחשוף את העבירות. השלכותיהן של העבירות הללו מכרסמות באמון הציבור בתחושת השוויון של אזרחי המדינה בנכסים הציבוריים ופגעות במנדט של השירות הציבורי”.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.