ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) קיבל תשובה מהיועץ המשפטי לממשלה על תלונתו לגבי התנהלותה הפלילית לכאורה של יועמ"ש משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע פרגו, בהמשך לפרסום התמלילים על ידי בועז גולן בחדשות 0404. במכתבו, מנדלבליט קובע כי "ככל הנראה, אין שום דבר בפרסומים אלו אשר היו ידועים למערכות האכיפה" וכי "שלומית ברנע פרגו – מקצועית."

קרעי מסר בתגובה לתשובת היועמ"ש:

"כמה לא מפתיע לראות שמנדלבליט ממשיך בדרכו הלקויה ומגן לא רק על עצמו אלא גם הקולגה שלו לרדיפה נגד נתניהו. אמשיך במאמצים ובלחץ עד שמנדלבליט, פרגו ושאר השותפים לרדיפה ילכו הביתה".

פרגו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בחדשות 0404 נחפשו פרטי הקלטה משנת 2010, שבהן נשמעת היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע פרגו. מדובר בקלטת מוסתרת, הנמצאת בידי המשטרה, הפרקליטות והיועמ״ש מאז שנת 2018.

בהקלטות נשמעות שיחות בין שלומית ברנע פרגו לבין ניר חפץ, ומהן עולה תמונה קשה של עו״ד בכירה ששיבשה חקירה, העלימה ראיות ותיאמה עדויות יחד עם ניר חפץ – עדויות הנראות ככאלה המתוכננות כדי להביא להפלתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ההקלטות בוצעו בשנת 2010, זמן לא רב אחרי שחפץ נכנס לתפקידו כראש מערך ההסברה הלאומי ומהן עולה תמונה קשה של התנהלות היועמ״שית וחפץ עצמו, שעסק בדברים שאינם קשורים כלל לתפקידו. שאלה מעניינת שעולה – מדוע חפץ הקליט לכאורה את הנעשה בבית לכאורה מאז כניסתו לעבודה עם ראש הממשלה? (החל עבודתו ביוני 2009).

על פי הטענות, פרגו מודה בהקלטות בביצוע עבירות פליליות חמורות, בקולה הברור ובהן: פריצה למחשבי מע״מ, שיבוש הליכי חקירה, העלמת חומרי ראיות ותיאום עדויות. כאמור, ניר חפץ היה שותפה לשיחות אלה ושותף מלא למידע על עבירות אלה, שאת חלקן, ביצע יחד עימה.

אחת מהשיחות בהקלטות (שנת 2010), המלמדת לכאורה על הסתרת מידע מהמבקר ומכלל הגורמים:

ניר חפץ: ״… את הולכת למבקר המדינה ומקבלת הגנה. זה הכל. עכשיו, ברגע זה את במצב שאת זכאית להגנת מבקר המדינה״.

שלומית ברנע פרגו: ״זה נכון״.

ניר חפץ: ״כחושפת את זה״.

שלומית ברנע פרגו: ״והייתי אצל מבקר המדינה השבוע…״.

ניר חפץ: ״אל תגידי לו כלום״.

שלומית ברנע פרגו: ״לא אמרתי לו כלום… לא אמרתי לו כלום אבל הוא אמר לי שהוא מבקש פגישה אישית איתי כי אנחנו (מילים לא ברורות)… יש לי קשר טוב איתו״.

בהמשך, מדברים השניים על החדירה למחשבי מע״מ – דבר המהווה עבירה על החוק:

שלומית ברנע פרגו: ״יש שם חברה, למשל חברה שעושה להם עבודה בבית… הוא היה חוקר מצ״ח. אסי״.

ניר חפץ: ״אסי הוא שלך״?

שלומית ברנע פרגו: ״כן״.

ניר חפץ: ״הוא עורך דין״?

שלומית ברנע פרגו: ״המתמחה שלו״.

ניר חפץ: ״אוקיי״.

שלומית ברנע פרגו: ״היה חוקר מצ״ח. בקיצור, הוא נכנס… הוא נכנס אל תיק מע״מ. קבלן מע״מ. תיק מע״מ שלם״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.