היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש היום (ד') חוות דעת ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, בנוגע לבקשת רשימת איחוד מפלגות הימין לשנות את רשימת המועמדים בעקבות פסילת מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי. הבקשה הוגשה לבקשתו של מלצר.

כזכור, בעקבות פסילתו בבג"ץ של ד"ר מיכאל בן ארי, ביקשו ב'עוצמה יהודית' להבטיח את ייצוגם בכנסת ולהקדים את עו"ד איתמר בן גביר מהמקום ה-7 למקום ה-5 ברשימת 'איחוד מפלגות הימין' וכן לקדם את שמעון וסרלאוף מהמקום ה-39 למקום ה-8.

בהחלטתו כתב היועמ"ש כי "דינה של הבקשה להידחות, שכן ועדת הבחירות המרכזית אינה מוסמכת לשנות את סדר המועמדים ברשימת מועמדים שהוגשה לה. אמנם, ניתן לטעון כי עדיף היה הסדר חוקי אחר, הנותן מענה למקרה כגון דא, אך כל עוד החוק הקיים עומד בעינו – אין כל אפשרות חוקית להיעתר למבוקש בעניין דנן".

מ'איחוד מפלגות הימין' נמסר: "תראו מופתעים".

מנדלבליט. צילום: פלאש 90

 

מעוצמה יהודית נמסר כי: "תגובת היועמ"ש ופרקליט המדינה לוועדת הבחירות משתרעת על פני לא פחות משלושה עשר עמודים בהם מנסים פרקליטי מחלקת הבגצים להעלות סברות והשערות שונות ומשונות מדוע אין לאפשר את שינוי הרשימה, כאשר בפועל מעולם לא היה תקדים של פסילת מועמד באופן אישי ואנו נבקש מוועדת הבחירות לדחות את עמדת היועמ"ש".

עו"ד איתמר בן גביר הוסיף: "אני מבין שהיועמ"ש ופרקליט המדינה עושים כל שהם יכולים על מנת למנוע מעוצמה יהודית להכניס נציגים לכנסת אך יש לנו חדשות עבורם: לאחר נהירת המצביעים לאיחוד מפלגות הימין אכנס לכנסת גם לו הייתי במקום העשירי ולא רק השביעי, ואוביל את השינוי הנדרש בעולם המשפט. מנדלבליט מפחד מבן גביר, אך זה לא יעזור לו".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20