כשבוע לאחר שהגיש היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט את עמדתו לוועדת הבחירות המרכזית ובה טען כי אין לאפשר לד"ר מיכאל בן ארי לרוץ בבחירות בשל "הסתה לגזענות", מסר היום (שלישי) לבית המשפט העליון כי אין עילה למנוע מד"ר כסיף להתמודד בבחירות, שכן לא הצטברה "מסה ראייתית קריטית" המתחייבת לשם פסילתו.

בעמדה שהגיש מנדלבליט נכתב כי "היועץ המשפטי לממשלה חיווה דעתו בפני ועדת הבחירות המרכזית, בכתב או בעל פה, כי אין עילה למנוע מד"ר כסיף מלהתמודד בבחירות לכנסת ה-21".

בהמשך העמדה נכתב כי: "אין מקום שבית המשפט ייתן את אישורו להחלטת ועדת הבחירות המרכזית למנוע מד"ר כסיף להתמודד בבחירות לכנסת ה-21".

עופר כסיף בוועדת הבחירות לכנסת שפסלה אותו שבוע שעבר

 

"יצוין היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מסתייגים בחריפות מחלקן של ההתבטאויות המיוחסות לד"ר כסיף" נכתב לקראת סיום העמדה,"בכלל זה, מהאמירות המתייחסות לחיילי צה"ל, בראיון לעיתון "הארץ", מההתבטאויות הנוגעות לנאציזם ולהשוואה לגרמניה הנאצית, ועוד. ואולם, זו אינה השאלה העומדת על הפרק במסגרת ההליך שלפנינו"

בתוך כך, הגישו היום ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר ערעור לבית המשפט העליון על החלטת ועדת הבחירות מרכזית לכנסת לאשר את ריצת רשימות חד"ש ותע"ל בראשותם של איימן עודה ואחמד טיבי לכנסת. לעתירה הצטרפו חברי וועדת הבחירות מטעם סיעות הליכוד, הבית היהודי והימין החדש.

בכתב הערעור מובאות הקלטות בהן נשמעים חברי הרשימה בקולם, באמירות המלמדות על יחסם השולל את אופייה היהודי של מדינת ישראל ועל תמיכתם בארגוני טרור, פגישות ותמיכה במחבלים וכן הלאה.

עו"ד בן גביר המערער אומר כי "בערעור אותו הגשנו לבית המשפט העליון מובאת מסה קריטית של ראיות המוכיחות מעל כל ספק כי רשימות חד"ש ותע"ל של עודה וטיבי חפצות בדבר אחד: השמדתה של המדינה היהודית. אנו מקווים כי בית המשפט יבין כי הגיעה העת למנוע את המשך ישיבתו של תומכי הטרור בבית הנבחרים, וילמד את טיבי ועודה כי אין מקומם בפרלמנט הישראלי".

ד"ר מיכאל בן ארי, אותו המליץ היועץ המשפטי לממשלה לפסול מלהתמודד בבחירות לכנסת, אומר כי "היועץ המשפטי לממשלה הוכיח כי הוא פועל משיקולים פוליטיים כאשר המליץ לפסול אותי, מי ששרת בצבא ונאבק למען עם ישראל וארץ ישראל, ואילו את עופר כסיף המשווה את חיילי צה"ל לנאצים הוא מכשיר. זה הזמן לשנות את המשוואה ולקבוע מפורשות: תומכי הטרור אאוט, אוהבי ישראל אין".

כזכור, כסיף התראיין לקראת מערכת הבחירות הקרבה ל"הארץ", וסיפק מספר אמירות רדיקליות. בין היתר התבקש כסיף על ידי העיתונאית רווית הכט להתייחס להתבטאויות אלימות ומסיתות שלו בעבר, בין היתר על העולים להר- הבית: "סרטן עם גרורות שצריך לחסל", ועל ראש הממשלה אותו כינה "רב מרצחים". כסיף, לא התנער ולא התנצל על הדברים.

את המדיניות הישראלית ביהודה ושומרון מגדיר כסיף "רצח עם". בהתייחסות למדיניות הסוציאליסטית בוונצואלה, שהביאה מילונים לחרפת רעב הוא פותר בהסבר כי "הם לא הלכו מספיק לכיוון הסוציאליסטי".

נוסף על החזרת "הפליטים" הפלסטינים לישראל, דוגל הד"ר, בשינוי סמלי המדינה, ומבהיר כי בעיניו "פגיעה בחיילים – אינה טרור".

בן ארי-לא. עופר כסיף- כן. היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. צילום: פלאש 90

 

לציונות הוא מתנגד לא רק מפני שהיא "אידיאולוגיה ופרקטיקה גזענית", אלא גם מפני שהיא "מפצלת את מעמד הפועלים ואת כל השכבות המוחלשות" ו- "מחזקת את האנטישמיות".

במהלך הראיון כסיף השתמש מספר פעמים בטרמינולוגיה הלקוחה משואת היהודים ואף רמז כי ישנה לגיטימציה כיום להפעלת תאי גזים כלפי ערביי יו"ש: "ישעיהו ליבוביץ אמר את הביטוי יודו־נאצים, שאלו אותו, 'איך אתה אומר את זה? מה, אנחנו נבנה תאי גזים?' אז הוא אמר שני דברים: אם כל ההבדל בינינו לבין הנאצים מתמצה בכך שאנחנו לא נבנה תאי גזים, אנחנו כבר בבעיה. ודבר שני, אולי לא נפעיל תאי גזים, אבל המנטליות שקיימת כיום בישראל מאפשרת זאת. אני חושש שהיום, אחרי ארבע שנים רעות של ממשלה כל כך קיצונית, יש לזה עוד יותר לגיטימציה".

בתוך כך, בוטל כנס בחירות של תנועת חד"ש בעיר רחובות בה היה אמור להשתתף עופר כסיף. האירוע היה אמור להתקיים באולם 'בני ברית' בעיר, אך לאור פניית שי גליק מנכ"ל ארגון 'בצלמו' בוטל האירוע. מטעם גליק נמסר כי: "לא לחינם ועדת הבחירות פסלה את מועמדותו של עופר כסיף, מדובר באדם מסית אשר קורא לביטול מדינת ישראל כמדינה יהודית. מתיר פגיעה בחיילי צה"ל ומכנה את שרת המשפטים חלאה ניאו נאצית".אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל