חקירה פלילית בפרשת המימד החמישי, טורפת את הקלפים במשחק הפוליטי, כך נדמה לפחות הערב.

הודעה מטעם הפרקליטות: "בהמשך למכתבו של היועץ המשפטי לממשלה, החליט ממלא מקום פרקליט המדינה, לאחר שבחן את המסמכים, חוות דעת קודמות שנכתבו לפני מספר חודשים בפרקליטות, וישיבות שקיים עם גורמים בכירים בפרקליטות, להעביר את נושא החשדות בעניין חברת "המימד החמישי" לחקירה פלילית. החקירה תוטל על משטרת ישראל. ככל שיעלה צורך בכך, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) תעורב בחקירה".

נוסף על הודעת מ"מ פרקליט המדינה,היוע"מש אביחי מנדלבליט מתייחס היום במכתב רשמי לפרשת המימד החמישי, בה מעורב ח"כ ויו"ר כחול לבן בני גנץ, ועושה רושם שבשונה מפרשות אחרות פליליות הקשורות בפוליטיקאים ישראלים, במקרה זה רגליו פחות ממהרות.

מכתב התגובה בשמו של מנדלבליט על פרשת המימד החמישי

מ"מ פרקליט המדינה דן אדלר, דווקא התבטא בנושא, בכך שיש הביטים פליליים הדורשים בדיקה וחקירה בפרשה זו. האם תהיה בדיקה טרם הבחירות והאם הדבר ישפיע על רצון הבוחר, היא שאלה מהותית שאנשי החוק והמשפט במדינת ישראל יצטרכו להכריע בה בקרוב.

בני גנץ בתגובה: "יש לי אמון רב במערכת אכיפת החוק ואין לי בעיה עם אף בדיקה שרוצים לעשות. אין בפרשה הזו שום אלמנט פלילי מבחינתי. מי שדוחף את זה הוא הליכוד, מבינים שם שב-17.3 נתניהו הוא לא נחשד, לא נחקר, ולא בשימוע. ב-17.3 ראש הליכוד נתניהו יושב על ספסל הנאשמים. משם מגיע הרעש. אני סמוך ובטוח שלא יהיה שום דבר וסומך על גורמי אכיפת החוק".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה: "בפרשת המימד החמישי נפתחה הערב חקירה פלילית: 50 מיליון שקלים מכספי הציבור, 4 מיליון מתוכם לא חזרו לציבור, וגנץ קיבל משכורת עתק. עד היום זה לא נחקר ולא חקרו את המשמעות הביטחונית של המידע שהמימד החמישי הוציאה לחו״ל. הציבור חייב לדעת את האמת – כאן ועכשיו – ולפני הבחירות".

השר ליצמן: "גנץ שכשל בתפקידו בחברת המימד החמישי, בניסיונותיו להקמת קואליציה, זיגזג בעמדותיו לגבי החרדים, חוזר היום שוב על טעויותיו להשתמש בהסתה וניגוח כלפי הציבור החרדי ומסורת ישראל, ככלי פוליטי קל וזמין".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.