דף הבית > כלכלה וצרכנות > ממשל טראמפ לא יפגע בסיוע הביטחוני לישראל

ממשל טראמפ לא יפגע בסיוע הביטחוני לישראל

למרות קיצוץ רוחבי שמתכנן טראמפ בכל משרדי הממשלה וסוכנויות הממשל הפדרלי לא ייפגע ב-2018 הסיוע לישראל בסך 3.1 מיליארד דולר

ממשל טראמפ יבצע קיצוץ רוחב בכל משרדי הממשלה וסוכנויות הממשל הפדרלי ב-2018 למרות זאת, הסיוע הצבאי לישראל לא ייפגע.  כך עולה מבחינת ההצעה המפורטת שהגיש אתמול צוותו של טראמפ. כך על פי דיווח "דה מרקר".

סעיף הפיתוח והסיוע למדינות יקוצץ ב-29% , הפגיעה העיקרית תהיה בעיקר בתרומתה של ארה"ב למימון האו"ם והבנק העולמי, בסיוע הצבאי לישראל, בסך 3.1 מיליארד דולר, לא יתבצע קיצוץ.

 

"לפני כולם", א'-ה' ב-19:00

מטרת הקיצוץ הרוחבי בתקציב הממשל היא לאפשר הגדלה של תקציב הביטחון לטובת בנייתה של החומה בגבול מקסיקו והרחבת התקציב לגירוש מהגרים בלתי חוקיים.

הקיצוץ הרחב ביותר בהצעת התקציב של טראמפ יבוצע בסוכנות להגנת הסביבה ומשרד החוץ. שבו יבוצע הקיצוץ הרחב ביותר. בנוסף, 19 ארגונים עצמאיים שעוסקים בתחום השידור הציבורי, אמנות ונושאים אזוריים, יאבדו את כל המימון הפדרלי שניתן להם עד כה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הסנקציות עובדות: פולקסוואגן סוגרת מפעל הרכבה באיראן

ענקית הרכב מגרמניה הודיעה כי החליטה להיענות לבקשת הבית הלבן ולחסל את עסקיה באיראן. ההודעה מהווה מכה רצינית לאיחוד האירופי שמנסה לשמר את הסכם הגרעין למרות הסנקציות האמריקאיות