ראש הממשלה בנימין הזמין לפגישה את יו"ר "ישראל ביתנו"  ח"כ אביגדור , כדי לפתוח עמו במשא ומתן לצירוף "ישראל ביתנו" לקואליציה. השניים נפגשו היום סמוך לשעה 16:00 והוחלט כי יקומו צוותי משא ומתן נתניהו עדכן את השר יעלון כי בכוונתו להעביר לליברמן את תיק הבטחון. נראה שחוץ מתיק הביטחון בישראל ביתנו יקבלו גם את תיק העליה והקליטה, שגם נושא עונש מוות למחבלים שדרש מוקדם היום קרוב לסיכום. כניסת לממשלה לא מובנת מאליה זה זמן ממושך שהיחסים בין השניים עלו על סרטון. הרבה לתקוף את מדיניות ראש הממשלה בשנה האחרונה. אך נראה שהשניים קרובים לסיכום לקראת כניסתו של לממשלה.

ליברמן כינס מוקדם יותר מסיבת עיתונאים בה הודיע כי הצטרפות לקואליציה באה בחשבון מבחינתו, אם יתקבלו כל הדרישות שהציב. "אין כאן עניין אישי, ואם אנחנו נקבל מענה לאותן סוגיות מרכזיות שדיברנו עליהן אז יש על מה לדבר… אם זה נכון שהוצע ביטחון, עונש מוות ורפורמה פנסיונית – זו הצעה רצינית, בהחלט מכובדת, ויש על מה לדבר. אבל אנחנו לא ננהל משא ומתן באישון לילה ודילים באפלה. ראש הממשלה מכיר את הטלפון שלי. לא פסלנו שום דבר אבל שיהיה רציני", הבהיר ליברמן.

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק , כינס הערב מסיבת עיתונאים בה לא היסס לתקוף את חברת מפלגתו ח"כ שלי יחימוביץ': "היא זו שתהיה חתומה על מינוי ליברמן לשר הביטחון. קודמתי בתפקיד הובילה מסע גס רוח. דווקא היא שהובילה בעבר את מפלגת העבודה לא בהצלחה יתרה לא למדה את הלקח".
הרצוג סיפר על ההישגים שרשם במשא ומתן הקואלציוני ואמר כי נתניהו התחייב להפסקת הבניה בהתנחלויות ולהפסקת "החקיקה הגזענית" כהגדרתו.
בנוסף, לדבריו קיבל תשעה תיקים שונים לחברי מפלגתו: "תיק החוץ, תיק הכלכלה ועוד שבעה תיקים שונים. חמישה תפקידי סגן שר, ארבעה תפקידי ראש ועדה, כולל ועדת חוץ וביטחון ובעוד פחות משנה – העברה של תיק הביטחון למחנה הציוני בנוסף לתיק החוץ".
ההתפתחויות הפוליטיות לא משאירות את חברי הכנסת, מימן ומשמאל, אדישים. בעוד בבית היהודי מברכים על המושא ומתן של נתניהו וליברמן, בשמאל יש מי שקוראים  ליעלון ולכחלון לצאת מהממשלה ולהצטרף לאופוזיציה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.