באופן נדיר, בוטלה היום ישיבת הקואליציה, זאת על רקע כוונת הסיעות החרדיות, אריה דרעי (ש"ס) ומשה גפני (יהדות התורה) להחרים אותה. השניים כועסים על החלטת יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) שלא להעלות לסדר היום את חוק המרכולים ואף על המשך עבודות השבת ברכבת.

נתניהו צפוי לקיים שיחות פרטיות עם ראשי הסיעות, בתקווה לגבש הסכמות, ולאחר מכן לכנס את כולם שוב יחד. ההודעה על ביטול הישיבה ניתנה ממזכירות הממשלה.

נתניהו עם מזכיר הממשלה. צילום: גלי טיבון, רויטרס
נתניהו עם מזכיר הממשלה. צילום: גלי טיבון, רויטרס

הבוקר התפטר ליצמן, והסביר כי "לצערי, ולנוכח הכאב הגדול, בעקבות עבודות ממשלתיות שבוצעו בשבתות בפרהסיה בידי רכבת ישראל, מזה תקופה ארוכה החלטתי להתפטר מתפקידי כשר הבריאות".

נתניהו אמר בישיבת שרי הליכוד הוסיף כי הוא יחזיק את תיק הבריאות בידיו בשלב זה. כזכור, נתניהו הוחלף בידי ליצמן לאחר עתירה של "יש עתיד" לבג"ץ, בה דרשו כי נתניהו יצמצם את מספר התיקים בידיו. בעקבות כך, ולאחר התייעצות עם רבנים, הסכים ליצמן להתמנות לשר הבריאות, לאחר שכיהן כסגן שר במשרד.

בישיבת הממשלה הוסיף נתניהו כי "אני מצטער על החלטתו של השר יעקב ליצמן לפרוש מהממשלה. הוא שר בריאות מצוין ועשה רבות למען בריאות אזרחי ישראל. השבת חשובה לנו וגם הצרכים של כלל אזרחי ישראל, בתוכם כמובן הצורך של תחבורה בטוחה ורצופה. אני מאמין שאנחנו נמצא פתרון מושכל. אנחנו עובדים על זה, זה בהישג יד. אנחנו נפעל כדי שנוכל יחד להמשיך לשרת את אזרחי ישראל".

: לא תיפתח חקירה במקרה של הדלפה

בתוך כך, ועדת השרים לחקיקה אישררה את חוק ההמלצות של חה"כ אמסלם (הליכוד). בהתאם לבקשת שרת המשפטים איילת שקד, סוכם כי יימחק הסעיף לפיו היועמ"ש יורה על חקירה במקרה של הדלפה.:עוד באותו נושא