לאחר שזכו בעמותת "הרחיבי מקום אהלך" לגאול ולקנות בכסף מלא כדין את 'בית השלום', 'בית המכפלה', 'בית רחל' ו'בית לאה', ואף ליישב את הבתים ביהודים, פונים בעמותה לעבר הפרויקט הבא ומנצלים את המומנטום של שבת חיי שרה בחברון.

"חשוב להבין את המצב בו שרויים ערביי האזור שלנו" מסביר הרב עוזי שרבף, העומד בראש עמותת 'הרחיבי מקום אוהלך' הגואלת בתים בחברון. "מאז הסכמי אוסלו ולמעשה מאז הקמתה של הרשות הפלשתינית, הערבים הפשוטים באזורנו הגיעו למצב של עוני גמור. בדומה למה שקורה בעזה – שם הכספים שמגיעים אליהם הולכים לראשי המערכת, הבכירים לוקחים את הכספים לכיסם או משתמשים בו למטרות תקיפה על ישראל. מי שנפגעים מכך דבר ראשון- הם האזרחים הערבים הפשוטים שפשוט נשארים בלי כל. אחד הערבים שמכר לנו את הבית אמר לי "כמה חבל שהילדים שלנו לא יכולים להיות חברים, ושאנחנו לא יכולים להיות בקשרי ידידות. אתם אנשים טובים לא כמו הרש"פ. מאז שפגשתי יהודים המקרר שלי מלא ולפני כן הוא היה ריק".

"אנחנו פונים לכלל עם ישראל ומציעים לכולם להיות שותפים ברכישת הבית הבא. הבתים שקנינו עד היום הפכו לשכונות חדשות. משפחות יהודיות חיות בהן וקול מצהלות ילדים נשמע ברחובות. חברון היא עיר עם היסטוריה ענפה. אברהם אבינו ייסד את העיר העברית עם קניית המערה, דוד המלך ביסס אותה כאשר כונן את מלכותו בחברון, וכך במשך מאות שנים חיה בעיר קהילה יהודית ענפה שהוכחדה בפרעות תרפ"ט. לפני למעלה מיובל שנים חזר הנה חמי, הרב לוינגר ע"ה, שחידש את הישוב היהודי יחד עם ראשונים וחלוצים נוספים. כתבו יחד איתנו את הפרק הבא בהתיישבות היהודית בחברון.

בפרשת חיי-שרה תש"פ נגאל יחד, כל עם-ישראל,  את הבית הבא בחברון!

בימים אלו אנו נמצאים בשלבים מתקדמים של משא ומתן לרכישת בית נוסף בחברון וזו ההזדמנות שלכם להיות שותפים במשימה הלאומית וההיסטורית- להרחיב את האחיזה היהודית בעיר האבות.

>> לחצו כאן ובעזרתכם נוכל לקנות את הבית הבא בחברון, היו שותפים!

תרום עוד היום, ויחד נגאל את  מרחבי העיר חברון, סמטאותיה ובנייניה.

כי גם לך חייב להיות חלק בסיפור החברוני! אברהם אבינו התחיל, עכשיו תורנו להמשיך.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.