הערב בתוכניתנו 'היום הזה' עם אמיר איבגי, מלצרית שעבדה בבית קפה בו נהג לבקר גבי גזית מספרת: "הוא היה לקוח קבוע. הייתה לו נטייה לשלוח ידיים ולגעת מידי פעם. הבעלים החליטו שבמקום להעיף אותו – רק גברים יתנו לו שירות". בהמשך, נאסרה הגעתו לבית הקפה, אשר נמצא בקרבת תחנת הרדיו 103 בה הוא עובד, בטענה שהוא מטריד את העובדות, כפי שחשפנו כאן בשבוע שעבר.

"הייתה לו נטייה לשלוח ידיים". גבי גזית. צילום: משה שני, פלאש 90
"הייתה לו נטייה לשלוח ידיים". גבי גזית. צילום: משה שני, פלאש 90

 

עדותה של המלצרית לשעבר מגיעה אחרי אותה חשיפה והיא מוסיף להעיד כי "גזית היה נוגע ומדבר בצורה מאוד מינית". המלצרית, יצויין, לא הוטרדה בעצמה על ידי גזית, אך היא משחזרת: "אני זוכרת שבפעם הראשונה שהוא הגיע לשם אני הייתי שם כמה ימים ונורא התלהבתי, אמרתי 'היי הנה גבי גזית'. ישר מלצרית שהייתה איתי אמרה לי 'כן, אבל אנחנו לא נותנות לו שירות'. אמרתי לה 'לא הבנתי אבל למה, הנה הוא פה יושב פה', אז היא אמרה לי 'כן, אבל נשים אסור להן לתת לו שירות לבנות מלצריות, רק גברים הולכים אליו'.

"שאלתי אותה 'למה?', אז היא אומרת לי 'כי הוא שולח ידיים. יש לו נטייה לשלוח ידיים, לחלק מחמאות, לגעת מידי פעם, להגיד מילים שגורמות לך להרגיש שלא בנוח'. אמרתי לה 'באמת? אז למה הוא יושב פה?', היא ענתה לי 'כי הוא לקוח קבוע שיושב כאן הרבה זמן כבר, והבעלים החליטו שפשוט במקום להעיף אותו כרגע, יתנו רק לגברים לתת לו שירות'".

"זה היה נשמע לי פשוט נורא תמוה", היא מוסיפה, "לא הבנתי למה לא פשוט מפסיקים לתת לו להגיע בסך הכל אם הוא מטריד את הבנות שעובדות אצלך, הוא לא צריך לשבת פה יותר. אבל בתור מישהי חדשה לא כל כך נכנסתי לזה. אני מניחה שהייתי שמחה על הצעד הפחות גרוע של הסיפור שלפחות מסרבים שנשים יתנו לו שירות".

בהמשך, כאמור, נאסרה הגעתו למקום. עוד הוסיפה המלצרית על הנהלים בעת הגעתו של גזית לבית הקפה: "בגלל שהוא היה נוגע ומדבר בצורה מאוד מינית למלצריות, נאסר על בנות, גם אם אין גבר מלצר באזור, אפילו בעלים של המקום או ברמן או מישהו היו באים ולוקחים הזמנה, נשים לא היו מתקרבות אליו".

גזית, מצידו, סירב להגיב לדברים.