רחלי קבסה נולדה וגדלה בבית שאן. בחורף 2019 היא מתכננת מהפך  במטרה להצעיד את עירה ועוד יישובי צפון לעתיד טוב יותר מבחינה עסקית. קבסה (39) חיה שנים רבות בארה"ב ובאנגליה ושם עשתה את הונה בעסקי יזמות וקוסמטיקה בינלאומיים.

בשנים האחרונות היא בולטת בתחום היזמות  והפרוייקטים בשדה הבינלאומי. השבוע פתחה את משרדה הדו סניפי בבית שאן ובצמח ובינואר הקרוב היא מתכננת חנוכת משרד מוביל גם במגדלי עזריאלי – תל אביב.

קבסה עומדת בראשם של מיזמי ענק ופרוייקטים מרשימים המתוכננים לצאת לדרך בשנה הקרובה. היא מתכננת את פסטיבלי האוכל בצפון הארץ ולשם כך פועלת מול עיריית בית שאן, משרד התרבות, משרד התיירות, הקרן הקיימת ומול גופים כלכליים לגיוס חסויות נוספות.

רחלי מספרת כי היא עומדת בראש קבוצת משקיעים שמתכננים להקים בתי מלון בבית שאן ובטבריה.

את קבסה הכרנו בעת שקיימה ישיבת משקיעים לצורך הקמת קרן הון שתתמוך בקניית מכשור חדיש למחלקות ילדים בבתי חולים בצפון הארץ. המטרה היא לגייס במהירות  50 מיליון שקל.

קבסה: "המטרה שלי היא לצמצם את הפער העסקי המטורף בין גוש דן לצפון. המשרד שלי יתמקד ביזמות ופרוייקטים תוך שאתווך בעסקאות גדולות בין אנשי עסקים יהודים מחו"ל שירצו לפתח את צפון ישראל. פניתי לחברת הקוסמטיקה הגדולה באירופה על מנת שתשיק סניף בבית שאן ותמשוך אליו עשרות אלפי נשים ואנשי עסקים. במקביל אני פועלת במרץ לשנות את פני הצפון. בתיירות.. בתרבות ועוד".

קבסה, יזמית גדולה מהצפון מחזיקה ברשת קשרים עסקיים יוצאת דופן ומבלה את זמנה באוויר בין בירות אירופה וארה"ב שם היא מעלה את הרעיונות בפני עשירי עולם. מקורביה מספרים כי מדובר באישה נמרצת עם לב ענק וטונות אנרגיה, המסוגלת לגייס כספים מאנשי הקהילות היהודיות בעולם.

בין המיזמים נכלל גם איזור הבקעה ומעונות יום "מרגלות הגלבוע". היא מתכננת לפתוח בית אבות שישנה את מצבם של בני הגיל השלישי.

הילדה הקטנה מבית שאן צמחה להיות אשת עסקים גדולה. קבסה: "

אני לא יודעת הכל בעולם העסקים, אבל אני תמיד יודעת למי להתקשר ומתי".

 

 

 :עוד באותו נושא