No Tag To Print

ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת, מרץ 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מלחמה על הבית בחזית העורף | דעה

ביקורת על צה"ל, תלושה מן המציאות ומרושעת ככל שתהיה, היא דבר לגיטימי. אבל לא תוך כדי לחימה מול האיום הקיומי המסוכן ביותר לישראל. זו כבר חציית קו אדום

מאז הקמתה של מדינה ישראל, היא נתונה לשני איומים קיומיים. האחד, איום צבאי. פעם זו הייתה מצרים, אח"כ סוריה והיום איראן. השני הוא מאות אלפי פלסטינים שחוצים את הגבול בידיים חשופות, עולים על קיבוצים ועל ערי הסְפָר וממשיכים לתל אביב.

היות והאויב בעזה אינו טיפש והוא מבין שנשלל ממנו היתרון המנהרתי (מנהרות הטרור), הוא פנה לשימוש בכלי השני. האויב מבין ששימוש בזקנים, נשים וטף כמגן אנושי, יעיל מאד במאבק נגד ישראל. צה"ל, בצדק, מתקשה להתמודד עִמוֹ.

ביום שישי האחרון ראינו את יריית הפתיחה. חמאס ניסה לשלוח עשרות אלפי אנשים לחצות את הגבול ולהתקדם אל עבר ישראל, מה שזכה לכינוי "צעדת השיבה". מול האיום המיידי על ישראל, צה"ל ניהל אש מקצועית שנראה כי אין מדויקת ממנה בתולדות הלוחמה הצינית של הסתתרות אויב בין עשרות אלפי מפגינים לא חמושים. מתוך 30,000 מפגינים, צה"ל חיסל בסך הכל 17 מחבלים. לפחות עשרה מהם פעילי ארגוני הטרור חמאס, הג'יאהד העולמי ו'שוהדא אל אקצא'. שניים מהם מיחידת "הנוכבה", כוחות העילית של חמאס.

המושג "גיס חמישי" מעולם לא היה רלוונטי יותר

אבל הדבר המדהים נמצא בגזרה הפנימית. בגזרה התוך-ישראלית. באותו הזמן ממש, ובמקביל לפעילותו של צה"ל, קידמו בתוכנו סוכנים מרצון בשירות התעמולה של האויב מסרים החופפים לאלו של החמאס. כולל קידום תעמולה תבוסתנית הקוראת לאי לחימה והאשמת חיילי צה"ל ברצח. לא חיכו לתום האירוע, לא חיכו יום – אלא מיהרו לעשות זאת תוך כדי לחימה מול האיום הקיומי המסוכן ביותר לישראל, הנושא בחובו פוטנציאל התלקחות גדול מכל איום צבאי קלאסי. המושג "גיס חמישי" מעולם לא היה רלוונטי יותר.

בסעיף 24 בחוק המאבק בטרור, וסעיף 103 בחוק העונשין של מדינת ישראל נכתב: "גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור 24(א.) – העושה מעשה של הזדהות עם ארגון טרור, לרבות בדרך של פרסום דברי שבח, תמיכה או אהדה, הנפת דגל, הצגה או פרסום של סמל, או הצגה, השמעה או פרסום של סיסמה או המנון, באחד מאלה, דינו – מאסר שלוש שנים".

בהגדרת "תעמולה תבוסתנית" על פי החוק, כלול בין היתר מי שהפיץ בשעת לחימה, ובכוונה לגרום בהלה בציבור, ידיעות שיש בהן כדי לערער את רוח חיילי ישראל ותושביה בעמידתם בפני האויב. דינו של זה על פי החוק – מאסר חמש שנים.

כך כתב מנהל הסניף הישראלי של התאגיד הפוליטי הזר 'הקרן לישראל חדשה', מיקי גיצין: "מדאיג לראות איך פעילות לא אלימה מפחידה את הכיבוש יותר מכל פיגוע. הדרך הטובה ביותר להיאבק בכיבוש ולשאוף לשלום היא ע"י שילוב כוחות לא אלים של ישראלים ופלסטינים".

ארגון החרם נגד ישראל 'קואליציית נשים לשלום' הפגין בשעת הלחימה נגד חיילי צה"ל. לאור זאת, פנינו בתנועת 'אם תרצו' ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד אנשים וגורמים אלו. מדינת ישראל לא יכולה ולא צריכה לסבול מתעמולה של סוכנים מרצון בשירות ארגוני טרור.

חשוב לציין כי אילו פרסומי הביקורת שלהם, תלושה מן המציאות ומרושעת ככל שתהיה, הייתה נאמרת מספר ימים לאחר סיום האירוע ולא במהלכו, היה ניתן, ובצדק, לטעון שמדובר בחופש ביטוי לגיטימי. לא בשעת לחימה. פה כבר מדובר בחציית קו אדום.

It is not Android