20:03 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מכתב פתוח לסמוטריץ': "אם ציוצים בטוויטר זו עבודה פרלמנטרית אז בוא נתחלף"

מכתב פתוח לסמוטריץ': "אם ציוצים בטוויטר זו עבודה פרלמנטרית אז בוא נתחלף"

ח״כ סמוטריץ', נבחרת לשחק על המגרש ולא לצעוק מהטריבונה. קח אחריות ותפעל כדי לאחד ולא כדי לפלג

שלום לך ח״כ בצלאל סמוטריץ'.

נעים להכיר אנחנו חברים באותה מפלגה. "הבית היהודי״, זוכר?

המפלגה הזו מוזרה הזו שיש בה יהודים כמוני שאינם חובשים כיפה על ראשם ובקצה השני יהודים כמוך, הנטועים חזק בין ערכי נערי הגבעות לאיתמר בן גביר.

שמעתי אותך בגלי ישראל אומר שעל 90% מהדברים אין מחלוקת בינך לבין מנהיג המפלגה ושר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד. זה אולי נכון אבל הציוצים המיותרים שלך בטוויטר ייצרו 100% אי הסכמה לפחות ביני לבינך. זה לא שאני מנסה להתייפייף פתאום, אם תמצא אותי כותב ש״הערבים אותם ערבים והים אותו ים״, אימרה של יצחק שמיר המנוח, בהחלט תוכל לומר שאני נוטה לגזענות בדיוק כמוך, זה יכול להיות, אבל אני מר סמוטריץ סתם אזרח מין הישוב, אתה לעומת זאת ח״כ מחוקק.

smotrich
עשייה פרלמנטרית לא מסתכמת בטוויטר. צילום מסך

אתה יכול להוביל מהלך חקיקה שיגדיר הפרדה בין יולדות ערביות ליהודיות בבתי חולים בישראל, אני ״עכבר מקלדת״ לטוב או לרע. אני יכול רק לכתוב. אתה שליח ציבור – גם של גברת שולה מצביעת מר״צ מת״א. כשליח כזה מוטל עליך להיזהר בכבודם של אחרים,גם אם הם לא כל כך נזהרים מלפגוע בכבודך.

לי למשל לא כל כך נוח לי בחדר הלידה עם ״האחים״ החרדים שלי, יש להם מן ריחות גוף שאינם חביבים עלי ולעיתים עוברת לי מחשבה בראשי היכן הם שרתו בצבא, אם בכלל שרתו. ועדיין אם הייתי ח״כ כנראה שהייתי חוטף בראש בצדק על דברי ״הגזענות״ הללו מהמגזר החרדי ולא רק.

אני מעדיף בכלל להיות לבד עם אשתי בחדר הלידה, מן התנשאות שכזו. ברגע הפרטי ומה לעשות גם הכאוב לגברת שלצידי הייתי מעדיף חדר VIP, בלי האחים היהודים שלי ונשותיהם ההרות ובלי השכנים הערבים שלי ונשותיהם ההרות.

ובכל שלושת הפעמים בהם אשתי ואני ביקרנו בחדר הלידה – המצוין, יש לומר – בבי״ח בילינסון, מצאנו את עצמנו מוקפים בעם ישראל על גווניו וצבעיו. ואתה יודע מה? אני שמח על כך. אני רוצה לחשוב שבחדר הלידה ברגע האינטימי והקדוש לכל זוג באשר הוא ערבי כיהודי, אין סכינאות ואין מחלוקת פוליטית. רק סכיני מנתחים במקרה הגרוע ביותר.

אמר לך כבר נפתלי בנט והזכיר לך שהאדם נולד בצלם, וגם העיתונאי קלמן ליבסקינד כתב לך את זה במעריב: את ה״סכסוך״, ״האיבה״, ״הטרור״ הערבי-פלשתינאי תשאיר בבקשה מחוץ לכותלי בית החולים. יכולת לצייץ בתקיפות בטוויטר ולכתוב, ששוב מוציאים את דיבת עם ישראל רעה בתקשורת, ולהוסיף מדוע ברשת ב׳ לא מקיימים סקר מקביל באוכלוסיה הערבית, אבל בחרת להיות זנב לשועלים במקום ראש לאריות וחבל.

אני מאוד מקווה שתמשיך להוביל את המפלגה של כולנו למחוזות של חיבור בין הקהלים ולא לפלג.

שמוליק שופ

שמוליק שופ

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

דייגים בנמל עזה. צילום: פלאש 90

מרחב הדיג בעזה יוגדל לרגל עונת הדגה

צה"ל אישר את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה בחודשים הקרובים: "מזון ומנוע כלכלי"