במכתבו ברך ח”כ מיכאל מלכיאלי את אשכנזי לרגל מיניו ליו”ר הוועדה החדש ואיחל לו בהצלחה. בהמשך בכתבו סיפר על השתלשלות הדברים עד כה ועל חוסר המענה של המינהל האזרחי בנושא ולבסוף ביקש מח”כ אשכנזי לדרוש מהמינהל, כיו”ר הוועדה, לספק תשובות לגבי ההנגשת המקום.

“לא ייתכן שנושא זה ימשיך להמרח. אלפי אנשים נכים ומוגבלים נפגעים מכך מדי יום ביומו”, סיכם ח”כ מלכיאלי.

 

המכתב המלא:

לכבוד יו”ר וועדת חו”ב ח”כ גבי אשכנזי.

הנדון: בקשה לקבלת עדכון וקיום דיון נוסף לגבי הנגשת מערת המכפלה.

מכובדי שלום רב.

1. ראשית אברכך לרגל מינוייך ואאחל רק הצלחה רבה. כזכור בתאריך ט סיוון התשע”ט 12.06.2019 התקיים דיון בוועדה בנוגע להנגשת מערת המכפלה.

2. אני מלווה נושא זה כבר שנים וקיבלתי פניות רבות מנכים בעניין. מדובר בנושא הומניטרי לחלוטין אשר תקוע ועומד כבר עשרות שנים.

3. כבר לפני שנה השתתפתי בדיון דומה שנערך בוועדת המשנה ושם הובטח שעד ראש השנה תש”פ המערה תונגש לגמרי. לצערנו כמובן זה לא קורה. התאריך המיועד עבר. וכלום לא זז.

4. בוועדה התחייב המינהל האזרחי שתוך כמה שבועות בודדים ינתן מענה מה בכוונתם לעשות. יו”ר הוועדה דאז חתם את הדיון בדרישה ברורה מהמינהל לתת תשובות ברורות וכתובות לוועדה מה קורה עם ההנגשה במקום, וכן בכוונה לקיים דיון המשך בחודש אוגוסט.

5. לצערנו המינהל כמובן לא ענה תשובות עד כה ולכן אודה על דרישה מיידית מהמינהל לתת תשובות בהתאם לדרישת הוועדה, וכן על קיום דיון מעקב בחודש הקרוב.

6. לא ייתכן שנושא זה ימשיך להמרח . אלפי אנשים נכים ומוגבלים נפגעים מכך מדי יום ביומו.

בברכה

ח”כ מיכאל מלכיאלי

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.