בני שלום,

מאז נכנסת לפוליטיקה והצהרת – בלחץ יועציך – שאתה מתמודד על ראשות הממשלה, מתחתי עליך לא מעט ביקורת. כתבתי שראוי שאדם כמוך, עם רזומה צבאי מרשים, ייכנס לפוליטיקה, אבל בהדרגה. כמו שטוראי לא נהיה רמטכ"ל אחרי יומיים בצה"ל, כך גם תפקיד ראש הממשלה דורש ניסיון והיכרות מעמיקה במגוון רבדים – כלכלה, חברה, מדיניות חוץ, ביטחון ועוד.
האחרון שהגיע מהקריה ישר לראש הפרמידה ייזכר כאן כאחד מראשי הממשלה הגרועים אי פעם. אהוד ברק שמו. שנה וחצי של כהונה נוראית, שהחלה ב 1999, היו צריכים להוכיח לנו שהתפקיד הזה, אולי הקשה בעולם, מצריך יותר מדרגות על הכתפיים.
בני, הגעת להישג יפה בבחירות האחרונות, וגם בקודמות, אבל זה עדיין לא מספיק כדי להרכיב כאן ממשלת מרכז-שמאל-ערבים. אני גם יודע שהתחייבת "רק לא ביבי" ומצמרת העץ הזו קצת קשה לרדת, בטח כשיש לא מעט עיתונאים וצייצני טוויטר שמחכים לך בפינה. גם בתוך המפלגה צפויים לך לא מעט מתנגדים, אבל זה הזמן לגלות מנהיגות ואחריות לאומית. עדיף שכולם יתיישרו אחריך מאשר אתה תתעקם עבורם.
נתניהו מוכן לממשלת אחדות. הוא היה הראשון לקרוא את המפה הפוליטית ולהבין שאין ברירה.
ההיסטוריה מלמדת שרוב ממשלות האחדות שקמו כאן לא נחלו הצלחה מסחררת. ככה זה כששתי מפלגות תאבות שלטון ומנוגדות אינטרסים חוברות יחד. כנראה שגם ממשלת גנץ-נתניהו לא תיזכר כטובה והיציבה ביותר, אבל כרגע זו הברירה היחידה שלך. שלנו.
הפעם הציבור לא יסלח למי שיגרור אותנו למערכת בחירות נוספת, שלישית. יש כאן מדינה לנהל. תקציב שמוקפא, פרוייקטים שמחכים לצאת לפועל, מצב כלכלי מורכב שמצריך טיפול, מציאות ביטחונית לא יציבה, משרדי ממשלה לא מתפקדים ובעיקר – אזרחים שכבר רוצים לראות כאן משילות ולא עוד מערכת בחירות בזבזנית ומיותרת.
בני, תחשוב על המאושפזים שפגשת בבתי החולים, על הפריפרייה שהבטחת לקדם, על המפעלים המזהמים במפרץ חיפה שהבטחת לפנות, על שידרוג מערך התחבורה, על עיסקת המאה שבפתח. כל הנושאים האלה, ועוד רבים אחרים, ממתינים לטיפול. שב עם נתניהו עד שיעלה עשן לבן. לא מעניין אותנו מי ייכנס לממשלה הזו. חרדים, ימנים, שמאלנים, ליברמן. רק שתהיה כבר אחדות שתביא אתה יציבות שלטונית. אני מרשה לעצמי לדבר בשם אזרחי ישראל שרוצים שהכסף יילך לפתרון בעיית הדיור ובתי החולים, ולא לעוד מערכת בחירות משסעת ומשתקת.
כן, אנחנו זוכרים מה ביבי אמר עליך ומה אתה אמרת עליו. לא יפה, מעליב. מסכים. כן, יש גם כתבי חשדות נגד ראש הממשלה וגם בסוגייה הזאת תידרשו להגיע להבנות.
אבל יש פתרונות, ויש גשרים שיאפשרו לכם לדלג מעל המכשולים שאתם הצבתם בדרך לשותפות פוליטית והחזרת הנורמליות למדינה שלנו. עד כמה שרק אפשר.
בני, אתה יכול ללמוד הרבה מנתניהו ומהניסיון העצום שצבר. אם תהיה תלמיד טוב, תוכל לקבל לא מעט ידע וכלים שיאפשרו לך להיות ראש ממשלה טוב ולך תדע – אולי אפילו לעקוף את בן גוריון ונתניהו בשנות כהונותיך בתפקיד.
ממתין כמו כולם לחדשות טובות וללחיצת יד חמה יותר מזו שראינו אתמול.
ממני, אלירן, האזרח המודאג.:עוד באותו נושא