המכינה הקדם-צבאית 'בני דוד' בעלי, הנמנית על זרם הציונות הדתית, עוברת לאחרונה תקופה קשה. עמותת 'הברית האזרחית הישראלית' העלתה קמפיין מימון המונים במטרה לסגור את המכינה באמצעות עתירה לבג"ץ. "הצבא המשיחי פועל במחשכים ומבקש לחסל אותנו", זעקו כותרות הפרויקט. כעת, מגיב לראשונה הרב אלי סדן, ראש המכינה, לקמפיין המסית בראיון לחדשות 20.

הרב אלי סדן, רב המכינה בעלי. צילום: חדשות 20

"הרכבת יצאה כבר מזמן מהתחנה. המהפכה מזמן כבר לא רק בעלי", אומר הרב סדן למתנגדים לקיום המכינה בטענה כי היא פועלת "להפיכה דתית והקמת מדינת יהודה ההלכתית על כל שטחי ארץ ישראל".

על הקריאה "להציל את החיילים והחיילות שלנו מהידיים שלהם", משיב הרב כי "עלי לא קמה כדי להתעסק בלהט"ב או זכויות נשים, אלא כדי לחנך דור שישרת את עם ישראל". הרב אמנם סבור כי בנות דתיות יכולות לשרת בצה"ל, אבל מעדיף כי הן יעסקו בהקמת בתים בישראל. את השינויים שהכניס הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט בצה"ל, הכוללים את פקודת השירות המשותף, הרב דווקא מגבה.

"סכנה לישראל". צילום מסך מתוך דף הפרויקט באתר drove

 

מארגון 'הברית הישראלית' ועו"ד יאיר נהוראי נמסר בתגובה:
"צר לנו שהרב סדן לא טורח לבדוק מי עומד מאחורי המסר, חיפוש פשוט בגוגל היה מונע ממכ םאת המבוכה הזו-עו"ד יאיר נהוראי הוא אינו יו"ר 'הפורום החילוני' ואינו חבר בפורום החילוני, אלא פועל ביחד עם ארגון 'הברית הישראלית' על מנת להגיש עתירה לבג"ץ שתביא להפסקת תקצוב מכינת עלי מכספי משרד החינוך.
נהוראי, והברית הישראלית – ארגון שפועל להניע אזרחים לאקטיביזם ומעורבות חברתית בסביבתם – רואים חובה מוסרית וערכית לחשוף לציבור הרחב את התכנים הבוטים, המעודדים שנאת חינם והדרת נשים, שנלמדים במכינה, ושאינם עולים בקנה אחד עם ערכיה היהודים והדמוקרטים של מדינת ישראל.
אנחנו לא מפחדים, לא מאוימים וממש לא חבורה קטנה של אנשים, אלפים כבר הצטרפו ותומכים בקמפיין שלנו. איננו מעוניינים, כדברי הרב סדן, להתכחש למדינה היהודית אבל לא מוכנים לוותר על מדינה דמוקרטית עבור כך. ואנו עושים בדיוק מה שהרב סדן מטיף לו-לוקחים אחריות על מדינת ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא