פתאום כולם מבינים בתהליכי ההפקה של הקפה, והאדם שמכין לך את הקפה בבית הקפה האהוב עליך, אינו מלצר יותר, אלא בריסטה.

אנשים רבים שותים מספר כוסות ביום, וכולנו יודעים כי לכל אחד יש את הדרך שלו בה הוא שותה ומעדיף את הקפה שלו. על דבר אחד ישנה הסכמה כוללת – אין פשרה על איכותי. כיום ניתן להציב בכל בית ובית עסק, אשר תספק קפה איכותי וברמה גבוהה. אז איך בוחרים ? על כך במאמר הבא.

סוגי מכונות קפה משרדיות

כיום ישנו מגוון של מכונות קפה  למשרד , המפיקות קפה בשיטות שונות, הנה כמה מכונות קפה אשר נמצאות בשימוש נפוץ:

מכונה אוטומטית: במכונת קפה אוטומטית אפשר להכין קפה במהירות ובקלות, בלחיצת כפתור בלבד וזאת מבלי לייצר לכלוך ומבלי להסתבך. כאשר מכונת הקפה צריכה לשרת עובדים רבים בחברה או בעסק, מומלץ לרכוש מכונת קפה קלה ונוחה לתפעול שלא מצריכה זמן רב בהכנת הקפה.

מכונת קפה אוטומטית מספקת מגוון סוגי קפה והיתרון המשמעותי בה הוא שהטחינה של הקפה נעשית במקום, לפני החליטה. כך מתקבל קפה עשיר וטרי. מכונות קפה אוטומטיות קיימות במגוון עיצובים והן בעלות טכנולוגיה מתקדמת. עיצוב המכונה חשוב לא פחות, במיוחד כיום, כאשר ישנו דגש רב על אסתטיקה.

מכונת קפה קפסולות: מכונות הקפה אשר מפיקות קפה דרך קפסולות הינן קלות לתפעול, כאשר הקפסולות מספקות מנת קפה בכל פעם, ובכך מאפשרות לשמור על הקפה לאורך זמן.

ישנן מכונות קפה קפסולות אשר מגיעות עם מקציף חלב מובנה וכאלו ללא מקציף. קפסולות קפה ניתן להשיג במבחר רב של טעמים, דרגות חוזק וכולי, וכיום ישנן גם קפסולות של חליטות תה ומשקאות נוספים. מכונות אלו מאפשרות הכנת קפה מדויקת יותר לטעמו של השותה וכך ניתן ליהנות מקפה איכותי לאורך כל היום.

טיפים לבחירה נכונה של מכונת קפה למשרד

על מנת לבחור מכונת קפה שתשרת בצורה מלאה את הצרכים שלכם, יש לבחון כמה קריטריונים ולענות לעצמכם על כמה שאלות, אשר יסייעו לכם להחליט בצורה הטובה ביותר איזו מכונת קפה עליכם לבחור עבור המשרד שלכם:

1. כמות האנשים המשתמשים במכונה

כמה עובדים מכיל המשרד שלכם? האם במשרד שלכם מתבצעת גם קבלת קהל? האם המכונה תהיה נגישה גם עבור הלקוחות, ואם כן מהי כמות הלקוחות אשר פוקדת את משרדכם? נתונים אלו הם משמעותיים בבחירת מכונה, כאשר לכל מכונה קיבולת ותפקודים שונים. חשבו על כך שעמדת הקפה צריכה להיות מתוחזקת, וישנן מכונות אשר מצריכות תחזוקה וניקיון באופן תדיר, וישנן כאלו שפחות.

2. סוג המכונה

כאמור, בשוק קיימות מכונות מסוגים שונים, יש להתאים את סוג המכונה מבחינת דרכי התפעול שלה אל אופי המשרד או העסק ואל תדירות השימוש הנעשה בה. במכונות אוטומטיות יש לבדוק האם המכונה מגיעה עם טוחן קפה מובנה או שיש צורך להוסיף טוחן בנפרד.

3. גודל

זה נשמע טריוויאלי, אך מומלץ לקחת בחשבון את כמות המקום אותה תופסת המכונה, על מנת לוודא שהיא תתאים למקום המוקצה לה במשרדכם.

4. לוח פיקוד

מכונות רבות מגיעות עם לוח פיקוד בסגנון צג/מסך ובו כפתורים לפעולות השונות, והוא אף מציג מידע לגבי צריכת הקפה במכונה. וודאו כי לוח הפיקוד נוח וידידותי למשתמש, על מנת להתאים לכלל עובדי המקום ושלא יגזול זמן רב על ניסיונות להבין כיצד המכונה עובדת.

5. נפח מיכל המים

מיכל מים קטן ידרוש התעסקות מתמדת עם המילוי שלו, במקומות בהם אנשים רבים, מומלץ לבחור מכונה בעלת נפח מיכל מים מספק.

6. מהירות חימום המים

וודאו כי המים מתחממים במהירות רבה ואין צורך להמתין זמן רב לרתיחה. גם האדם עבור מקציף החלב זקוקים למים רותחים, קחו זאת בחשבון.

7. עמידות

ישנן מכונות העשויות מחומרים שונים, חשבו איזו מכונה תהיה העמידה ביותר עבור המשרד שלכם, על מנת שתוכלו ליהנות ממנה לאורך זמן רב, במיוחד אם מדובר במקום עבודה בו נעשה שימוש רב במכונה על ידי הרבה אנשים בכל יום.

8. מחיר

עלות המכונה הינה פן משמעותי, אך יש לקחת בחשבון כי אין להתייחס אל המחיר עצמו בלבד אלא להסתכל על התמורה שאתם מקבלים ביחס למחיר. לעיתים ישנן מכונות זולות אך בעלות פונקציות מועטות, לא נוחות לתפעול וכן הלאה.

9. אחריות

בדקו מה משך זמן האחריות על מכונת הקפה שאתם מתעניינים בה. תקופת האחריות יכולה לנוע כבין שנה לשנתיים.

10. שירות

מכיוון ומדובר בשימוש משרדי, ולא ביתי, יש לדאוג כי אתם מקבלים שירות מחברה אמינה ואיכותית, אשר תייעץ לכם ותספק לכם את המכונה הטובה והמתאימה ביותר, ואת הקפה האיכותי ביותר.

טיפים לשמירה על מכונת הקפה לאורך זמן

ישנם מוצרים אשר נועדו בדיוק לשם המטרה הזו. במידה ואתם רוצים לשמור על פעילות תקינה של מכונת הקפה שלכם לאורך זמן, וגם לקבל ממנה את המקסימום בכל הפעלה, יש להקפיד לנקות ולתחזק אותה בתדירות המומלצת, ובעזרת החומרים המתאימים. הנה כמה מן המוצרים המסייעים לשמירה על מכונת הקפה שלכם.

1. קפסולות לניקוי שומנים

מדובר בקפסולות שהן ממש כמו קפסולות הקפה, המכילות חומר ניקוי מיוחד, והשימוש בהן נעשה באותו האופן שבו משתמשים בקפסולות הקפה. קפסולות הניקוי מאריכות את חיי מכונת הקפה, ומשפרות את טעמו.

2. נוזל לניקוי אבנית

המים הקשים בישראל מותירים משקעי אבנית רבים בכל מקום אשר בא במגע עם המים. נוזל ניקוי אבנית אשר משמש להסרת אבנית מכלים בהם אנו צורכים מזון או שתייה, חשוב שיהיה מותאם ובטוח לשימוש. נוזל זה ייחודי ומותאם למכונות קפה.

3. חומר ניקוי למקציף החלב

החלב מותיר שאריות לאחר השימוש, וכאשר הוא מתחמם שאריות אלו עשויות להיות עיקשות. על מנת להסיר לכלוך שהצטבר במקציף החלב, וזאת מבלי לפגום בו ובטעם המשקה, יש להשתמש בחומר מותאם ובטוח. מיועד לשימוש במכונות ביתיות ומשרדיות.

4. אבקה לניקוי ראש מכונת קפה

מוצר אשר מיועד לנקות בצורה יסודית את ראש מכונת הקפה. שמירה על ראש המכונה נקי הינה קריטית ליכולת המים לזרום בצורה תקינה, למנוע סתימות, ולהשפיע על טעם הקפה.

5. פילטר לריכוך מים

כאמור, המים הקשים בישראל מצריכים ריכוך. ריכוך המים על ידי הפילטר המיוחד, מפריד מהם מתכות כבדות ואף סופח אבנית. פילטרים כאלו צריכים לעמוד בתו תקן מיוחד, ויש לשים לב כי אתם רוכשים פילטר מותאם ואיכותי. אחרי הכל מדובר במשהו שאתם מכניסים אל גופכם ואחראיים על כך שהעובדים והלקוחות שלכם שותים אותו.

6. מברשת לניקוי ראש מכונת אספרסו

מכונות הקפה עשויות חומרים איכותיים ועמידים, אך יש לטפל בהם כראוי על מנת לשמר את תפקודן לאורך זמן. מברשת ייעודית תורמת לניקוי יסודי אך עדין של ראש מכונת הקפה ואינה פוגמת בחומר ממנו הוא עשוי או בטעם.

לסיכום, לקבלת ייעוץ מותאם אישית, מומלץ מאוד לפנות אל חברה מקצועית בתחום. בהצלחה!

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא