בשנים האחרונות השאלה הכי מסקרנת בנוגע לעירוני קרית שמונה היא באיזה מחזור יפוטר המאמן. בעונות האחרונות המאמנים שעלו צפונה חזרו מהר מאוד למרכז. הבעלים , מחייב את המאמנים לעבור להתגורר בדירה של המועדון בעיר. דירה מרוהטת הנמצאת בשכונה הכי יוקרתית בקרית שמונה עם נוף מרהיב. מספרים בעיר הצפונית כי הגנן הוותיק בשכונה, אומר בהומור למאמנים שאולי לא כדאי להם לפרק את המזוודות כי במחזורים הראשונים של העונה הם ייאלצו לארוז אותן שוב.

למרות הכישלון בשנים האחרונות, ארון הגביעים של מלא בתארים שאין להרבה מועדונים בכדורגל הישראלי. אליפות המדינה, גביע המדינה, גביע הטוטו בלאומית ובליגת העל ואפילו הופעות באירופה. רקורד של מועדון שרחוק מההישגים שלו בשנים האחרונות ומהתדמית שנסדקה בגלל התנהלות הבעלים.

עירוני קרית שמונה פותחת עונה
עירוני קרית שמונה פותחת עונה

בעלים

כל התארים שהוזכרו הם בזכות איש אחד, איזי שירצקי. האיש העלה את קרית שמונה על המפה והפך אותה מקבוצה בינונית בליגה א׳ לאימפריה בכדורגל הישראלי. קרית שמונה היא סוג של מפעל חיים עבור איש העסקים שירצקי שהשקיע בחינוך ובבריאות ועשה הרבה מאוד לרווחת התושבים. בשנים האחרונות משהו השתבש אצלו בניהול המועדון.

בקיץ האחרון, אחרי איומי עזיבה רבים, הוא החליט להמשיך ואף להשקיע הרבה יותר. שירצקי, למרות החלטות תמוהות שקיבל לאחרונה ולמרות התנהגות לא ראויה עם מאמנים, ראוי להערכה על התרומה הכספית הענקית כל השנים לקבוצה ולעיר. אחד היתרונות שיש למועדון הוא היציבות הכלכלית שהוא נותן לקבוצה.

יכול לחייך שירצקי בימים טובים יותר. צילום: פלאש 90
איזי שירצקי. צילום: פלאש 90

מאמן

השאלה הגדולה היא האם הגנן בשכונה יקבל מים קרים או כוס קפה מחיים סילבס גם אחרי החגים. שירצקי אוהב להמר על מאמנים צעירים, כאלה שהיו בעבר בקרית שמונה. לפעמים זה הצליח לו. לפני 14 עונות שיחק בעירוני קרית שמונה ועכשיו הוא חוזר לקבוצה כמאמן. יש לו ניסיון, הוא בשל לעשות את המעבר מרעננה לקרית שמונה.

סילבס עבד עם בעלים שהמעורבות המקצועית שלו לא דומה לזו של שירצקי והשאלה הגדולה היא מתי יבין סילבס שהוא אינו יכול לתת לבעלים לנהל אותו ומתי יחליט שירצקי שהמערך או החילופים של סילבס לא מתאימים לו. שירצקי הבטיח לזוז הצידה בכל הקשור למעורבות המקצועית. מצד שני הוא הבטיח גם למוטי איוניר לא להתערב. אז הבטיח.

יעבור את החגים? חיים סילבס. צילום: הפועל רעננה
יעבור את החגים? חיים סילבס. צילום: הפועל רעננה

חלון העברות

הצטרפו: אפונסו טיירה, קרלוס קוויאר, נייג’ל האסלביינק, מילוש רדיבוייביץ’, מרקוס דיניז ואיאד אבו עביד.

עזבו: מאוריסיו, קאסיו פרננדס, אורן ביטון, עודד אלקיים, הייטור פריירה, שלומי אזולאי, נאור עבודי, אופיר טקיאר, אלי בלילתי, עומר צלישר ויוגב לרמן.

תקציב

התקציב של קרית שמונה יהיה החמישי בגודלו בליגת העל. שירצקי מתכנן להעמיד תקציב של 28 מיליון שקלים. היתרון של שירצקי זה שהוא מסוגל להגדיל את התקציב בהתאם לרצונו בגלל היכולות הכלכליות שלו. בסוף השבוע התבטא שירצקי בנוגע למחירים שהקבוצות הגדולות משלמות לשחקנים ואמר: ״השתגעו פה עם הסכומים״, זה היה רמז לסילבס שהוא לא מתכוון להיות חלק מהחגיגה ובכוונתו לשמור על שפיות.

יצעידו את ק"ש לפלייאוף העליון? צילום: עירוני קרית שמונה
יצעידו את ק”ש לפלייאוף העליון? צילום: עירוני קרית שמונה

מטרות וציפיות

הבאתו של סילבס והגדלת התקציב נועדו אך ורק כדי להחזיר את הקבוצה לפלייאוף העליון. שירצקי רוצה שילוב של צמרת עם כדורגל איכותי. הסגל שהבעלים והמאמן בונים יכול להוביל אותם למטרה. היתרון הגדול של סילבס הוא שאין ציפיות מקרית שמונה אחרי התוצאות בשנים האחרונות והידיעה שזמנו על הקווים מוגבל בזמן. זה הזמן של סילבס להפתיע.

הערכה

קרית שמונה תהיה קבוצה טובה יותר מזו שהיתה בשנים האחרונות, היא שווה פלייאוף עליון ואם שירצקי ייתן לסילבס לעבוד הקבוצה מהצפון אף תעמוד במטרה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.