פלטפורמת מימון ההמונים האמריקאית, , המשמשת את ארגון הגג של קואליציית החרם הפלשתינית לגיוס תרומות, הודיעה כי היא מקפיאה את האפשרות של ארגון ה-BNC, (הוועדה הלאומית של ה-) הפועל מרמאללה לגייס באמצעותה תרומות.

ההחלטה התקבלה בעקבות מידע שחשף המשרד לנושאים אסטרטגיים על כך שהארגון אינו עומד בתנאי החברה מאחר והוא מבצע הטעיה של התורמים באמצעות הצגת מצג שווא שמדובר בארגון צדקה היושב בארה"ב, וכי הארגון קשור לארגוני טרור מוכרזים בארה"ב.

בעקבות כך פנה ארגון "" לחברה והזהיר כי ה-BNC חשוד בקיום קשרים עם ארגוני טרור ולפיכך כספי התרומות עלולים לעבור, בניגוד לחוק האמריקני, למימון טרור.

ראש ארגון "שורת הדין" עו"ד . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

החברה הודיעה על הקפאה מידית של התרומות עד לבחינה מחודשת, בין היתר בשל חשד לאי סדרים כספיים. ראש הארגון,אזרח ישראל עומר ברגותי, נמצא בימים אלה בחקירה של רשויות המס בישראל בחשד להעלמות מסים בהיקף של מיליוני שקלים.

מדובר במכה קשה לארגון לאחר שבימים האחרונים מבצעים ארגוני החרם קמפיינים נרחבים למימון המונים.

ה-BNC הוא ארגון גג של עשרות ארגוני פלסטיניים, הכוללים בין השאר את "מועצת הכוחות הלאומיים והאסלאמיים בפלשתין" ("PNIF"), המורכבת מחמישה ארגונים שונים שהוכרו על ידי הממשל האמריקאי כארגוני טרור מוכרזים, וביניהם חמאס, החזית העממית והג'יהאד האסלאמי. הארגון מוביל פעילות ומשיכת השקעות מישראל ואחראי בין היתר על קמפיינים כנגד אמנים זרים, וחרם על בנקאות ישראלית.

ארדן: "נמשיך לפגוע בתשתיות של ארגוני החרם האנטישמיים"

השר לנושאים אסטרטגיים : "מדובר בהישג משמעותי במאבק בארגוני החרם. בשנתיים האחרונות הובלנו, יחד עם ארגונים פרו ישראלים, פעילות תקיפה כנגד מימון שהביאה לתוצאות: עצירת כספים מדינתיים, סגירת חשבונות בנק, עצירת גיוס תרומות וירידה בתקציבים לפעילות  החרם וה-BDS. נמשיך לפגוע בתשתיות של ארגוני החרם האנטישמיים כדי לצמצם את נזקיהם".

השר גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

נשיאת ארגון שורת הדין עו"ד ניצנה דרשן לייטר: "איננו מתכוונים  להתיר לארגוני טרור ולשותפיהם לגייס כסף באופן מקוון באין מפריע.  כסף הוא חמצן לטרור, ועל כן יש לחנוק אותו בכל דרך. אנו מקווים כי הפעולה שלנו נגד Donorbox תשלח אזהרה ברורה לכל פלטפורמות גיוס הכספים באינטרנט, ותוודא כי לא יעשה בכספים אלו שימוש  למימון טרור".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.