הגמר הקלאסי שכולם חיכו לו אמור היה להיות בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים, אולם מכבי תיעדר שוב מגמר האליפות ותאפשר לקבוע תקדים היסטורי בו שנתיים ברציפות מכבי מאבדת את תואר האליפות בכדורסל. מול הכישלון הענק של מכבי תל אביב היה זה הישג ענק למכבי ראשון לציון. הקבוצה של אריק שיבק עלתה לראשונה לגמר הפיינל פור.

כמו בעונה שעברה, אז כמאמן הפועל אילת,  שיבק עושה זאת שוב למכבי. שיבק הדיח בעונה שעברה במפתיע את מכבי בחצי גמר הפיינל פור. שיבק הגיע לראשון לציון שהיתה במשבר והצליח ללכד סביבו קבוצה תוססת שהפגינה איכותי ומפתיע.

 

טיילור רוצ'סט. עונה כשלון. צילום: מכבי ת"א
טיילור רוצ'סט. עונה כשלון. צילום: מכבי ת"א

מכבי תל אביב מחפשת זרים במיליונים, בחצי הגמר היא פגשה זרים זולים ואיכותיים. מארק ליונס עם 17 נקודות במחצית השנייה ודריל מונרו, עם 20 נקודות וסל ניצחון 11 שניות לסיום היו קליעה למטרה.

ז'אן טבק, מאמן מכבי תל אביב, הוא המאמן הזר הראשון שלא זוכה באליפות במכבי תל אביב. טבק אמור היה להישאר אם היה מביא אליפות אולם ההדחה המפתיעה הפכה את הפרידה לבלתי נמנעת וההדחה בארנה בירושלים סיימה למעשה את הרומן הקצר בין טבק למכבי. במכבי בנו הרבה על גל מקל שהוחתם במהלך העונה אולם גם מקל לא הצליח להביא למכבי את האליפות.

שמעון מזרחי ודייויד פדרמן צריכים לעשות בדק בית רציני מאוד במועדון. מכבי עוברת משבר מקצועי מהחמורים ביותר בעשור האחרון, מסתבר שהבעיה במכבי הרבה יותר עמוקה ופיטוריו של גיא גודס לא הביאו לשינוי המצופה. מזרחי ופדרמן צריכים לקבל החלטות איך מחזירים את המועדון הצהוב לשלוט בכדורסל הישראלי לפחות עוד לפני שמתכננים את העונה האירופית. מסתבר כי לא רק הכסף הגדול הוא מתכון להצלחות. בעונה שעברה הפועל אילת עם התקציב הנמוך מאוד בליגה הדיחה את מכבי והעונה מכבי ראשון לציון עם תקציב מהנמוכים בליגה עושה זאת שוב למכבי.

אחת הבעיות של מכבי תל אביב שהשינויים בקבוצה נעשים במתכונת של טלאי על טלאי. מכבי צריכה לבצע חריש עמוק בסגל השחקנים ולשנות את הניהול ומתכונת החתמת השחקנים. מכבי זקוקה למאמן מוביל שיהיה בעל הסמכויות הבלעדיות בבניית הקבוצה ולא מאמן עם סמכויות מוגבלות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.