שחקני מכבי ת"א מתאמנים בפראג לקראת המפגש מול סלביה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
שחקני מכבי ת"א מתאמנים בפראג לקראת המפגש מול סלביה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

אחרי העונה שעברה אז סיימה מכבי תל אביב את בליגה האירופית רק במקום השלישי, העונה המטרה של הקבוצה להעפיל לשלב הבא מאחד משני המקומות הראשונים. מלבד ויאריאל הפייבוריטית להעפיל מהמקום הראשון, מכבי תל אביב יכולה לדלג מעל שתי המשוכות, ואסטנה. מכבי תל אביב המריאה רק אתמול לצ'כיה כאשר לג'ורדי קרויף יש לא מעט שחקנים פצועים. שרן ייני פצוע ויתכן שיעלה לשחק בכל זאת עם זריקה בכף רגלו, אייל גולסה חוזר לסגל אחרי פציעה ארוכה, ארון שיינפלד ואלי דסה פצועים ולא יהיו בסגל וחוזה רודריגס הקשר הספרדי שהוחתם באיחור אינו יכול לשחק בשלב הבתים.

אבל למכבי תל אביב יש סגל גדול אחרי הרכש שביצעה בחודש האחרון. ייאלץ ככל הנראה להעלות את כריסטיאן באטוקיו וניק בלקמן בהרכב. המטרה של קרויף כמו במשחקי החוץ במוקדמות, להבקיע שער ולשמור על רשת נקייה. למרות שבשלב הבתים מדובר בשיטת ליגה, קרויף רוצה לשחק על תוצאה ופחות על איכות. אלירן עטר יישאר על הספסל ובחוד קרויף בונה כמו במשחקים האחרונים על החלוץ האיסלנדי המצוי בכושר מצוין. ״אנחנו מכבדים את הכדורגל הצ'כי ואנחנו מצפים ליריבה חזקה. תמיד המשחק הראשון בשלב הבתים חשוב, אנחנו מנסים ליצור בקבוצה מנטליות של קבוצה שמציגה כדורגל חיובי. המטרה שלנו לחזור הביתה עם תוצאה טובה״.

איש מפתח: וידאר קיארטנסון. צילום: העמוד הרשמי של מכבי תל אביב
צריכים את הסקורר בשיאו. וידאר קיארטנסון. צילום: העמוד הרשמי של מכבי תל אביב

 

אם לוקחים בחשבון שהקבוצה האיכותית והטובה יותר בבית, ויאריאל הספרדית תעפיל מהמקום הראשון, אז סלביה פראג נחשבת ליריבה העיקרית של מכבי תל אביב בקרב על המקום השני. קרויף שואף לנצח אבל גם תיקו בחוץ מול הצ'כים תהיה תוצאה טובה עבור מכבי. המאמן ההולנדי שלחץ להביא שחקני רכש איכותיים, קיבל חיזוק אבל מכת הפציעות הגדולה וחסרונו של הקשר הספרדי המוכשר חוסה רודריגז, תיאלץ את המאמן של מכבי גם לאלתר ולקוות שהאיסלנדי יעשה עבורו שוב את העבודה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.