ספאחיה מול באסקוניה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
ספאחיה מול באסקוניה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

נבן ספאחיה, מאמן מכבי תל אביב, אמר השבוע שהוא הופתע מהמהירות שהקבוצה הצליחה להחזיר את האוהדים ולמלא את היכל הספורט ביד אליהו. ספאחיה כנראה שכח מאז הקדנציה הראשונה שלו במועדון, כי גם אוהדי מכבי תל אביב מאמינים בני מאמינים, וכאשר המועדון ניקה לגמרי את כל הסגל שהיה אחראי לכישלון ולחרפה בעונה שעברה, האוהדים חזרו להאמין בקבוצה ומילאו מהר מאוד את ההיכל שחזר להיות הדבר הטוב ביותר בספורט הישראלי בימי חמישי בערב.

נוריס קול מול באסקוניה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
נוריס קול מול באסקוניה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב ניצחה את ויטוריה בסקוניה 68:74 ופתחה את היורוליג עם שני ניצחונות רצופים, אירוע שלא קרה בחמש העונות האחרונות. אחרי ההצגה הגדולה בגרמניה נגד באמברג, מכבי תל אביב נתנה שוב תחושה שמשהו חדש מתרחש בקבוצה ולא רק המאמן על הקווים והשחקנים על הפרקט. הרבה נחישות, הקרבה, מוטיבציה ומשחק קבוצתי. גם הערב נגד בסקוניה היו למכבי רגעים טובים ופחות טובים, גם הערב היו רגעי חרדה בדקות האחרונות שמכבי עלולה להפסיד את המשחק אבל בזכות משחק קבוצתי, לחימה בהגנה והרבה משמעת עצמית מצד השחקנים המובילים של הקבוצה, בניגוד לעונה שעברה, מכבי סיימה עם ניצחון והאוהדים יכולים להיות מרוצים, בינתיים, שרכשו שוב מנוי להיכל. כמו שמכבי נראית עד כה, הולך להיות חורף חם מאוד ביד אליהו.

טיוס בדרך אל הסל. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
טיוס בדרך אל הסל. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

אם במשחק הראשון נגד באמברג פייר ג'קסון הצטיין ונתן הצגה גדולה, הערב, נוריס קול הצטיין וקלע 24 נקודות. ג'קסון הסתפק רק בחמש נקודות.עוד מצטיין הערב היה דשון תומאס שקלע 17 נקודות מכבי תארח גם את המשחק הבא ביורוליג והיא תשחק נגד אולימפיאקוס ביום שלישי בהיכל וביום חמישי תשחק בבלגראד נגד הכוכב האדום. כבר במוצאי שבת מכבי תחזור לליגה ותשחק נגד גלבוע/גליל ותנסה גם בליגה לשמור על מאזן מושלם אחרי שני ניצחונות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20