מכבי תל אביב והפועל ירושלים נפגשו בתחילת העונה בגמר גביע ווינר, אז ניצחה הפועל ירושלים. בינתיים המומנטום התחלף כמה פעמים. פתיחת העונה של ירושלים, בעיקר ביורוקאפ בישרה על עונה חלומית שבדרך, מנגד, היריבה הגדולה מכבי תל אביב פתחה בצורה מביכה את היורוליג ופיטרה את המאמן ארז אדלשטיין. רמי הדר הביא תוצאות טובות ביורוליג אבל שוב אחרי שני ניצחונות מכבי הפסידה פעמיים וגם בליגה מכבי הפסידה לבני הרצליה אחרי שהיתה מושלמת עד ההפסד לבני הרצליה.

אבל כאשר נדמה כי מכבי תל אביב שוב במשבר, היא הצליחה בשבוע האחרון להתאושש מהתקופה הקשה בה כבר ראשי המועדון חיפש מחליף להדר, אבל שני ניצחונות ביורוליג בשבוע האחרון החזירו את השקט והביטחון.

הפועל ירושלים מגיעה להיכל מבטחים כשהיא במומנטום שלילי בליגה ובאירופה. המאמן סימונה פיאנג׳אני ביקש רכש והשבוע הוחתם תומפסון אולם השחקן לא ייכלל בסגל במסגרת הליגה. ירושלים תגיע למשחק העונה בלי קינזי הפצוע.

אמארה סטודמאייר, שהגיע על תקן הכוכב הגדול עדיין לא תרם את חלקו להפועל, הערב הוא צריך להוביל את ירושלים להופעה מכובדת. "המשחק מול מכבי ת"א זה המשחק הכי קל מבחינת מוטיבציה כי זו אחת מהקבוצות הגדולות באירופה", אמר פיאניג'אני בנוגע להכנות למשחק. "עכשיו מכבי במומנטום חיובי, אחרי שני ניצחונות ביורוליג ובבית שלהם יהיה לנו קשה מאוד, אבל אנחנו עם מוטיבציה. יש לנו מומנטום לא טוב, אבל היה לנו שבוע של אימונים ללא טיסות. אנחנו מנסים לשמור על האנרגיות שלנו למשחק וכולם ינסו להיות במיטבם״.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20