תיקון הצעת החוק שמוצע על ידי ח"כ אופיר סופר (ימינה) יחד עם ח"כ קטי שטרית (הליכוד), מבקש לתקן עוול היסטורי לפיו בן מיעוטים שלא שירת בצה"ל או בשירות לאומי זכה להעדפה מתקנת בשירות המדינה בדיוק כמו בן מיעוטים ששירת בצה"ל. כעת עם קידומו של התיקון לחוק, יתעדפו בני מיעוטים ששירותו בצה"ל בשירות המדינה על פני מיעוטים אחרים.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "במדינת ישראל חיים בני מיעוטים, שבחרו לקשור את גורלם בגורל המדינה,  שמקדישים ממיטב שנותיהם לשירות בצה"ל ובשירות האזרחי, לעיתים רבות תוך הקרבה חברתית ומשפחתית גדולה. חלקם מופלים לרעה באזור מגוריהם, חלקם סובלים מאלימות והסתה ולו רק מהסיבה שהם בחרו לשרת את מדינת ישראל ולהשתלב בה. לאור זאת, מטרת התיקון בקבלה לעבודה בשירות המדינה תהיה למי ששרתו בשירות סדיר, או בשירות לאומי, כמוגדר בחוק קליטת חיילים משוחררים. תיקון זה הינו תיקון חברתי מתבקש שיעודד השתלבות הוגנת בחברה הישראלית, ושואף ליצור צדק והוגנות חברתית, כלפי אלה שבחרו לשרת".

ח״כ אופיר סופר (ימינה) אמר עם הגשת החוק: ״השירות בצה"ל ובשירות הלאומי אזרחי בקרב בני מיעוטים אינו דבר מובן מאליו.
באופן אבסורדי דווקא אלו שמתנדבים לשירות משמעותי בצה"ל ובחברה האזרחית- נותרים מאחור כיוון שיציאתם ללימודים או כניסתם למעגל העבודה מתאחרת, ועל כן מטרת תיקון החקיקה היא להביא להעדפה מתקנת המתעדות את המשרתים- ובכך לייצר העדפה מתקנת שתעודד את גיוס בני המיעוטים לצה״ל ולחברה האזרחית"

חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד) הוסיפה: "הצעת החוק מבקשת לחזק את הציבור הלא יהודי שתורם למדינה. השבוע ביקרתי בצפון, שם פגשתי את בני המגזר הבדואי שמתגייסים בהמוניהם לצבא ולשירות האזרחי ורבים מהם שכלו בני משפחה בהגנה על מדינת ישראל. לא ייתכן שהם יהיו האחרונים בתור להתקבל למשרות ציבוריות. בטוחני שההצעה תעשה עמם חסד ואף תעודד מגזרים נוספים להשתלב בחברה הישראלית".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו יזמה את הצעת החוק הוסיף כי: "חיזוק ועידוד בני מיעוטים הפועלים להשתלבות בחברה הישראלית, הוא תנאי להמשך קיומה של ישראל כמדינה ציונית-יהודית ודמוקרטית. כדי להמחיש זאת, חלה עלינו החובה ליצור תמריצים אמיתיים לאלו המשרתים בצה"ל ובשירות אזרחי לאומי ולא להסס להעלותם על נס, ביחס לקוראים לבדלנות ולמלחמה במדינת ישראל".

שילוב כוחות בין הקואליציה לאופוזיציה תרם לתיקון הצעת החוק החשובה וההיסטורית הזאת.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.