ההתעסקות השבוע של בית״ר ירושלים במכבי חיפה, עשויה לעלות לה ביוקר. אחרי עונה ארוכה, מתישה ומלאה בתהפוכות, בית״ר ירושלים מתכוננת לשבוע הכי משמעותי שלה העונה, 90 דקות אחרונות, משחק ששווה אירופה. אבל בבית״ר ירושלים מעדיפים במקביל להכנה למשחק מול מכבי תל אביב, להתעסק בהכנה של מכבי חיפה למשחק נגד מכבי פתח תקווה.

דברו על המגרש, יעקב בריהון. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
דברו על המגרש, יעקב בריהון. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

בית״ר ירושלים או מכבי פתח תקווה, אחת מהן תזכה בשבת בכרטיס ההשתתפות במוקדמות הליגה האירופית. הדבר המעניין והמסקרן ביותר שנותר בליגת העל. אחרי שנקבעה זהות האלופה ושתי היורדות, הקרב על המקום השלישי יגיע לסיומו בשבת הקרובה.

בית״ר ירושלים המדורגת במקום השלישי עם 57 נקודות תשחק בנתניה נגד מכבי תל אביב, מכבי פתח תקווה המדורגת במקום הרביעי עם 55 נקודות תשחק בסמי עופר נגד מכבי חיפה. תיקו של בית״ר ירושלים יבטיח לה סופית את המקום השלישי המקנה השתתפות אוטומטית במוקדמות הליגה האירופית, הפסד של בית״ר וניצחון של מכבי פתח תקווה, יעלה את פתח תקווה למקום השלישי. זכייה של מכבי תל אביב בגמר גביע המדינה תקנה גם לקבוצה שתסיים במקום הרביעי את הכרטיס לאירופה.

הפועל התעסקה באשקלון – וירדה ליגה

בית״ר ירושלים מזכירה השבוע את ההתנהלות של הפועל תל אביב לפני שבועיים וחצי. במהלך כל הימים האחרונים עסוקים בבית״ר ירושלים בהכנות של מכבי חיפה למשחק נגד מכבי פתח תקווה. שחקנים בבית״ר מצוטטים בלי הפסקה, בעילום שם כמובן, על האפשרות ששחקני מכבי חיפה לא יתאמצו במשחק, גורמים במועדון מצוטטים, בעילום שם כמובן, שגיא לוזון צריך לדאוג להעלות הרכב חזק ולעשות הכל כדי לנצח את מכבי פתח תקווה ולא לעשות חשבון ללוזונים.

התעסקו באשקלון, וירדו ליגה. צילום:: ONE
התעסקו באשקלון, וירדו ליגה. צילום:: ONE

בית״ר ירושלים פועלת כמו היריבה הכי הגדולה שלה. לשרון מימר אין שליטה מלאה על הציטוטים הרבים של שחקניו, בעילום שם כמובן, אין לו שליטה על ההדלפות ובטח אין לו יכולת למנוע מגורמים רשמיים במועדון לקשקש ולדבר שטויות עם העיתונאים כדי לקבל עוד כותרת הזויה.

אין לחיפה הרכב חזק

בית״ר ירושלים צריכה להתעסק בעצמה. רק בעצמה. הבדיחה הכי טובה ששמעתי השבוע היא: הדרישה של בית״ר ירושלים מגיא לוזון לשחק עם ההרכב החזק ביותר. מישהו באמת מאמין שיש למכבי חיפה דבר כזה שנקרא: ההרכב החזק ביותר? עם כל הכבוד לגיא לוזון, אפילו הוא לא יודע עדיין מה זה הרכב חזק ומה זה הרכב שני. בשביל הבדיחה, האמירות האלה טובות. מכבי חיפה תסיים את העונה בכל מקרה במקום השישי, הגרוע ביותר בעידן ליגת העל, מכבי חיפה הפכה לקבוצה הכי חלשה, הכי גרועה בפלייאוף העליון ולגיא לוזון כבר אין יכולת לשלוט בשחקנים שלו, לפחות עד סיום העונה.

בפעם הקודמת חיפה דווקא ניצחה. צילום: ערן לוף, האתר הרשמי של מכבי חיפה
בפעם הקודמת חיפה דווקא ניצחה. צילום: ערן לוף, האתר הרשמי של מכבי חיפה

אי אפשר לבקש מהשחקנים של מכבי חיפה לשחק על הכבוד שלהם כי אין להם ממש כבוד. אי אפשר לצפות מהם לנצח את מכבי פתח תקווה כי אין להם את היכולת לעשות זאת. עם כל הכבוד לדודים שלו, גיא לוזון ישמח לסיים את העונה עם ניצחון גם אם זה יהיה ניצחון שיוריד את מכבי פתח תקווה למקום הרביעי. עם כל הכבוד לדודים, ויש לו כבוד לדודים, גיא לוזון לוקח להם את הבלם דוס סנטוס בלי בושה. זה לא ממש משנה איזה הרכב יעלה לוזון, במכבי חיפה אתה אף לא יודע מה תקבל מהשחקנים האלה ולא חשוב אם מדובר בצעירים, ותיקים או זרים. אפילו הכוכבים הגדולים אלירן עטר ועומר דמארי לא תורמים דבר למכבי חיפה ולא בטוח שצעירים חסרי מנוח לא יהיו טובים יותר ורעבים יותר מהם.

דברו על המגרש

בית״ר ירושלים צריכה להשאיר לגיא לוזון להתמודד עם הצרות שלו ולהתרכז רק במשחק בנתניה. השחקנים צריכים להתנתק מהאירועים בסמי עופר ולדבר על המגרש בנתניה. השחקנים והמנהלים של בית״ר שולחים מסרים ללוזון, אבל הם שוכחים שהיריבה שלה תעשה הכל כדי לשמור על הרגליים והכושר הגופני לקראת הדבר האמיתי שנותר להם, גמר גביע המדינה ביום חמישי הבא בטדי. ליטו וידיגאל, מאמן מכבי תל אביב, יודע שהוא יימדד בסיום העונה בעיקר בהתאם לגביע המדינה. אחרי שמכבי איבדה את האליפות, וידיגאל יישאר במכבי אם יביא גביע. המשחק נגד בית״ר ירושלים כמעט ולא מעניין אותו. ההרכב של מכבי מול בית״ר לא יהיה החזק ביותר, גם אלה שיהיו על כר הדשא ידאגו בעיקר לשמור על הרגליים ואת הכוחות ליום חמישי, משחק שיכול להסתיים גם אחרי 120 דקות.

רוצים אירופה. אוהדי בית"ר. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
רוצים אירופה. אוהדי בית"ר. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

מכבי פתח תקווה ובית״ר ירושלים עושות עונה גדולה. שתיהן ראויות לייצג את ישראל באירופה, שתיהן בסופו של דבר גם יהיו ככל הנראה באירופה. קשה להאמין שמכבי תל אביב תפסיד בגמר לבני יהודה, אבל גם שרון מימר וגם קובי רפואה ראו וחוו הפתעות גדולות בקריירה שלהם על המגרש ושניהם רוצים לסיים בשבת את העונה עם הכרטיס לאירופה. ליגת העל איננה הפרמייר ליג באנגליה ולרוב הקבוצות כאן שזקוקות לניצחון במשחק שהיריבה סיימה את העונה למעשה מנצחות. זה קרה לרוב בעבר וזה יקרה גם בעתיד. אין כאן מכירה, גם לא הטיית משחקים, גם לא משחק השרוכים. אלה הם חוקי המשחק הלא כתובים בישראל. מי שרוצה יותר מצליח יותר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא