18:16 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "מי שלא יודע לגנות את הטרור נותן לו יד"

"מי שלא יודע לגנות את הטרור נותן לו יד"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נגד נבחרי הציבור הערביים בראיון ל'היום הזה', על שלא גינו את הרצח בהר הבית. על חוק הלאום: "יש צורך בחוק שיגדיר את יהדותה של המדינה"

מתוך 'היום הזה עם אמיר איבגי, א'-ה' ב-23:00

"המשפט הכללי והנכון אומר שאין פשרות בביטחון. מדובר  כאן בביטחון אזרחי המדינה, שוטרי משטרת ישראל וכל התושבים – יהודים וערבים כאחד ולכן בדיקה ביטחונית היא בדיקה ביטחונית ואני חושב שהפיגוע מדבר בעד עצמו. לא יכול להיות מצב שפתאום אנשים מסתובבים בהר הבית עם נשקים שלופים, אני חושב שבסופו של דבר ירגעו כל הגורמים. אני רק רוצה לומר שכל מי שהיום מגלה הבנה או נותן יד לכל ההסתה הפרועה ששל כביכול ניסיון להשתלט על הר הבית או הפגיעה הציונית בהר הבית בעצם נותן יד לטרור"

"זו לא הפעם הראשונה שמי שנוקט באמצעים אלימים משיג תוצאות הפוכות. זה אולי יכול לצאת משהו אני לא אגיד חיובי כי שום דבר לא מצדיק פיגוע טרור. אבל יכול לצאת משהו שהמחבלים הארורים כלל וכלל לא התכוונו אליו".

"אני אומר להם שכל עוד שאנחנו נהסס לגנות את הטרור ונחלק את המחבלים לטובים ורעים, שלנו ולא שלנו הטרור ימשיך לנצח אותנו. ברגע שאנחנו נעמוד מאוחדים ונגיד, כל האנשים הסבירים והטובים בעולם הזה, לא לטרור אז נוכל גם נוכל. במדינה דמוקרטית לא צריך להיות נבחר ציבור שלא יודע לגנות פיגוע טרור או שאומר משפטים מסוג  "אני בכלל נגד כל טרור", ברור שכולנו נגד כל טרור מה עם ספציפית הרג של שני שוטרים ששומרים על הסדר הציבורי על מנת שגם מוסלמים יוכלו לעלות ולהתפלל במסגד אל אקצא ולכן אני מצפה מעמיתי לגנות את פיגוע בלשון שלא משתמעת לשני פנים וכל מי שלא עושה את זה בעצם נותן יד לטרור".

"אני עוד לא יודע מה יהיו ההגדרות. תמיד מביך אותי מחדש שאנחנו קובעים את העמדות שלנו לגבי חקיקה זו או אחרת בלי שאנחנו בכלל יודעים מה יהיה כתוב בה. דורשים ממני לדעת מראש איך אצביע לחוק זה או אחר ותמיד אני שואל אז בשביל מה צריך את הכנסת? הרי מביאים הצעה בקריאה טרומית או הממשלה בקריאה ראשונה ואח"כ זה עובר עשרות דיונים  ומה שאני יכול להבטיח כיו"ר הכנסת, שיהיו עשרות אם לא מאות דיונים על חוק הלאום כי מדובר במעשה חקיקה מאד מאד חשוב. לא מסתיר שאני חושב שיש מקום וצורך בחקיקה בספר החוקים הישראלי לחוק שמגדיר את יהדותה של מדינת ישראל. המחוקק במדינה שלנו קבע ופיתח, וטוב שכך, סדרה של חוקים בכל מה שקשור להיותנו מדינה דמוקרטית – יש את חוק זכויות האדם, חוק חופש העיסוק וכו ובעצם בחקיקה אין שום דבר לגבי יהדותה של המדינה. הגיע הזמן לעשות זאת אבל בלי לשפוך את התינוק יחד עם המים".

"קודם כל אני יכול לומר שאני גאה שבמהלך כהונתי כיו"ר הכנסת ה-20 גם הממשלה עשתה צעדים חשובים ומגיעה מילה טובה לשר צחי הנגבי שעיין ושכל וביקש מהממשלה לפתוח את החומר שהיה בידי הממשלה ולא היה נגיש לציבור. לאחר מכן הקמנו ועדה ראשות ח"כ נורית קורן שעובדת בצורה מאד אינטנסיבית על הנושא אבל יש ציפייה ואני מודע לזה. הועדה ממשיכה לעבוד, הארכנו גם את כהונת הועדה המיוחדת הזאת ואני מאד מקווה שבסופו של דבר יהיו מסכנות ברורות ואז הכנסת תוכל להחליט איך היא מגיבה למסקנות האלה".

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"