קונספירציות רבות נסבו סביב השאלה מי עומד מאחורי חשבון הטוויטר המזויף של נשיאת , אשר הרבה לבטא כביכול את עמדותיה של הנשיאה באירוניה, עוד בתקופת כהונתה. למרות ההתבטאויות הקיצוניות למדי שצויצו, לעיתים היו מי שלא הבינו שמדובר בחשבון , האמינו שכך חושבת נאור והגיבו לדבריה בזעם.

חשבון הטוויטר של . צילום מסך

 

הבוקר (ד') נחשף כי תנועת 'דרך חיים' היא מפעילת החשבון. כשנה וחצי אחרי שיצאה התנועה בקמפיין כנגד האקטיביזים של בית המשפט העליון, היום היא מגלה כי היא שעומדת מאחורי חשבון הטוויטר הפופולרי במסגרת אותו קמפיין, חשבון שאחריו עוקבים אלפים, ביניהם אנשי תקשורת רבים ופוליטיקאים שונים.

"עזבו את כחלון, הפנו את החיצים אלי", "משמרות בתי המשפט מעלים כוננות", "צווי ביניים למזג האוויר", סקרים שונים – בניהם האם לזמן את הנשיא טראמפ לדיון בעניינו בביהמ"ש הם חלק מציוצי רבים נוספים אשר החשבון מצייץ, ציוצי החשבון זכו למאות לייקים ושיתופים ולתהודה רבה ברשת.

על הפעילות השוטפת הופקד משרד יחסי הציבור '' של ערן שוורץ, אותו שכרה התנועה ללוות את הקמפיין. שיאו של הקמפיין היה מחאת פסל הזהב בדמותה של נאור שהוצב בסיום כהונתה בסמוך לביהמ"ש העליון וקיבל חשיפה תקשורתית רחבה.

פסל הזהב של מרים נאור. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

במקביל לקמפיין, קידמה 'דרך חיים' את שהונח על שולחנה של הכנסת בחתימתם של 16 חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה. החוק, שמבוסס על 'המודל הבריטי' ונוסח בידי יו"ר התא המשפטי של התנועה עו"ד אורי צפורי, עלה השבוע לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה וזכה לתמיכה של מספר שרים. בין התומכים, השר יריב לוין שלדבריו, החוק מביא את הפתרון הנכון לבעיית בג"ץ.

"פסילת חוקים, כבוד למשפחות מחבלים ומשפטיזציה בכל מה שזז – המציאות עולה על כל סאטירה", אומר היום אורי קירשנבום, מהנהלת תנועת 'דרך חיים'. "שמחנו לראות את האהדה הרבה בכל שדרות הציבור, ביניהם הרבה עיתונאים ופוליטיקאים. זאת חלק מתרומתנו הצנועה במאבק כנגד האקטיביזם השיפוטי. לחיים לחיים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.