'הבית הפתוח' בירושלים קורא לשלול את פרס ישראל מהרב יעקב אריאל. הבית אף מארגן עצומה ברשת נגד הענקת הפרס לרב.

בפוסט שפרסם הבית הפתוח, הובאו דבריו של הרב אריאל כי "אין מקום למצעדי גאווה. כשאין לאדם קשר טבעי לבן המין האחר זאת נכות. אז שהנכים צריכים טיפול, צריכים עזרה – כל זה נכון, אבל גאווה? מה הגאווה של נכים? על מה הגאווה?"

'הבית' כתב בתגובה: "לא נשתוק! הצטרפו לעצומה וביחד נדרוש משר החינוך רפי פרץ ומחברי ועדת פרס ישראל לספרות תורנית – הרב פרופ' אברהם שטינברג, פרופ' אביעד הכהן וד"ר חנה קטן – לחזור בהם מההחלטה השערורייתית, ולא להעניק את הכבוד ולצידו 75,000 ש"ח".

בעקבות הפרסום והעצומה, בדיקת ערוץ 20 מעלה כי ארגון הגאווה הירושלמי מקבל מימון מהקרן החדשה לישראל. סכום המימון על פי פרסום של הקרן החדשה עומד על 72,231 אלף דולר בשנה.

מתוך אתר הקרן החדשה לישראל

מארגון זכויות האדם בצלמו נמסר: "הקרן החדשה שוב סותמת פיות. אותה קרן שמממנת את המאבק למען היבא יזבק ולמען התנועה האיסלמית, בעד פעילי חרם ועוד – נזכרת עכשיו לדבר על הסתה ושנאה. רק השבוע הקרן החדשה נלחמה פומבית בעד האנרכיסט יונתן פולק שקרא לפגוע פיזית בחיילי צה"ל ואזרחי ישראל.

מדובר בצביעות הממומנת כולה מכספי מדינות זרות בחו"ל. הגיע הזמן שממשלת ישראל תכריז רשמית שאף משרד ממשלתי לא ישתף פעולה עם כל ארגון שקשור לקרן בשום צורה".

יונתן פולק. צילום: עד כאן

כזכור, אתמול (ג') פירסם שר החינוך הרב רפי פרץ כי פרס ישראל לכתיבה תורנית יוענק לרב יעקב אריאל, מזקני רבני הציונות הדתית ומי ששימש כרב העיר רמת גן במשך שנים ארוכות.

הפרסום בדבר הפרס גרר תגובות רבות שגינו את הרב אריאל על דברים שאמר בעבר בעניין קהילת הלהט"ב.

יאיר לפיד כתב בטוויטר: "החשיכה גוברת. השר רפי פרץ, שאמר על הלהט״בים שהם לא בריאים, מסדר פרס ישראל לרב אריאל, שאמר על הלהט״בים שהם נכים (ועוד כמה דברים גרועים אפילו יותר)".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.