הסערה בארצות הברית סביב "": הפוליטיקאי מהונדרוס שנטען שעומד מאחוריי מימון המהלך – מכחיש את הדברים. 

משרד החוץ של מפנה אצבע מאשימה לעבר הפוליטיקאי איש השמאל ברטולו פואנטס בטענה כי הוא המתכנן החשאי העומד מאחוריי צעדה המונית של אלפי מהגרים מדרום אמריקה לעבר ארצות הברית. כאמור, לפי דיווח ב"בלומברג" פואנטס מכחיש את הדברים וטוען כי התרומה היחידה שלו ל"קרוואן" היא פוסט שפרסם בפייסבוק ובו הציע לאנשים לנדוד בקבוצות מטעמי בטיחות.

בארצות הברית מתקיים בימים האחרונים דיון באשר לשאלה מי עומד מאחוריי המהלך. סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס אמר אתמול (שלישי) כי נשיא הונדורס חואן אורלנדו אמר לו כי ה"קרוואן" ממומן על ידי ממשלת . פנס אמר גם כי מאחוריי הפרויקט עומדים ארגוני שמאל.

ברטולו פואנטס. צילום מסך

נשיא ארצות הברית דונלד הפנה אצבע מאשימה דווקא לעבר הדמוקרטים. מוקדם יותר השבוע אמר כי הדמוקרטים "פתחו במתקפה על הריבונות של ארצנו". בהזדמנות אחרת אמר כי בין האלפים הצועדים לעבר ארצות הברית ישנם "פושעים ואנשים מהמזרח התיכון".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

אתמול כשהתבקש טראמפ להבהיר את המידע בפני עיתונאים הוא אמר כי "אין הוכחה לדבר, אך זה יכול בהחלט להיות".

שיירת המהגרים שזוכה לתשומת-לב תקשורתית רבה מונה לפי דיווחים בין 7,000 – ל- 10,000 בני אדם, בהם גם נשים, קשישים וטף. המהגרים יצאו מהונדורס מוקדם יותר החודש וכעת נמצאים במקסיקו הגובלת עם ארצות- הברית.

צעדת המהגרים מהונדורס. צילום: רויטרס

המהלך שזוכה לתגובות סותרות בקרב הקהל האמריקני נעשה כשבועיים לפני בחירות האמצע במדינה, ומעורר את הדיון סביב סוגיית ההגירה הבלתי-חוקית. טראמפ הגיב באורך חריף השבוע לכוונת אלפי המהגרים לחצות את הגבול לארצו ובין היתר איים לשלוח כוחות צבא לעבר הגבול.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.