50 מיצגים אמנותיים מקוריים מעולמות הפנטזיה והדמיון יוצגו השנה בפסטיבל ה’עדלאידע’ בחולון, בהם גם “סלבס מתנפחים” – מנופחות של הזמרים , , וסטפאן.

השנה צופים בעיריית כמות שיא של 4,500 משתתפים שיגיעו ביום הבא לצפות בלהקות, אקרובטים, רקדנים, תזמורות, תיאטראות רחוב, אמני קרקס ,רוכבי גלגיליות אמני בטוקדה מתופפים, רקדנים ורקדניות ועוד. כל אלה ימלאו את הרחובות סוקולוב, הנשיאים ויצמן וגולומב בצעדה שתחל בשעה 12:00 בצהריים.

את העדלאידע תפתח עגלת קרנבל ברזילאית ענקית ועליה מוזיקאים שמנגנים בלייב, אליהם תצטרף דמותו של יובל המבולבל על התופים. אחריה יגיעו בזה-אחר-זה, כשהם מלווים במוסיקה, פירוטכניקה וקונפטי: פגסוס חד הקרן, סוסו החלומי הלבן ובעל הכנפיים של הרקולס ועליו אקרובטית. שני מלאכים שיניעו את גלגלי הענק שלו ילוו אותו לאורך המסלול.

כאורחים מיוחדים ו”גדולים מהחיים” יגיעו גיבורי התרבות הישראלים עומר אדם, עדן בן זקן, נטע ברזילי וסטפאן שיתנפחו לגודל מוגזם של 2.5 מ’ וירחפו להם לאורך ומעל המסלול.

נטע וסטפאן בגודל 2.5 מטר. צילום: באדיבות

 

גם דינוזאורים בגובה של 5 מ’ ובאורך של 7 מ’ יובאו היישר מגרמניה, לצד דרקוני צבעוניים שמבטיחים ליצור קשר ידידותי עם הקהל. בובות ממוטה ענקית ואריה גדול מנייר של האמן אדם יכין יצטרפו לחגיגה.

לאחר מכן ירחפו וישקיפו ממרום שתי גברות ענקיות ומסתוריות בשמלות ענק ואחריהן – שלושה פרפרי ענק רכובים על תלת אופן, כשכנפיהם נפתחות ונסגרות לסירוגין. גם כוכבי הילדים סמי הכבאי, לולי, ומטוסי העל ג’ט אסטרה ודוני יכבדו את המשתתפים בנוכחותם.

בנסיעה על המסלול ימשיכו ויגיעו יצירות מקור נוספות כמו: מכונית ענקית מפוסלת ומעוצבת ברוח , מיצג אופניים נוסע צבעוני העשוי ממטריות מכל הסוגים והצבעים, וספות מעוצבות עם אלפי בלונים, עגלת תופי TAIKO עם מתופפים ורקדנים בסגנון יפני אותנטי ושלושה תלת אופן ענקיים מפסטיבל ה’ברנינג מן’ בארצות הברית.

בין מיצג למיצג יפגינו אלפי המשתתפים בעדלאידע את יכולותיהם – מבנים אנושיים, כוריאוגרפיות  ומוסיקה עם מיני קרנבלים כמו הקרנבל המקסיקני של ביה”ס לאמנויות הקרנבל בחולון, קרנבל של ממתקים, קרנבל החיות, קרנבל מסיכות, קברט באדום שחור, קרנבל ריו קרנבל חדי קרן, תחפושות יצירתיות של עוגיפלצת, מלאכים ושטנים, תינוקות של במבה, כלי שחמט, ליצנים, פלאפונים עם אינסטגרם וכן הרכבים של מוסיקה חיה ובהם: בטוקדה של 30 נגנים ורקדנים, קבוצת “דרך הקצב” של משה דוידוביץ’ עם כלי נגינה ממוחזרים, להקת המתופפים “טאיקו לייף” ועוד.

העדלאידע: מרח’ סוקולוב 135 (פינת רח’ יוסף סרלין), לאורך רח’ סוקולוב, שמאלה לרח’ הנשיאים ולאחר מכן לרח’ ויצמן. התהלוכה תסתיים  מול בית העירייה ברח’ ויצמן 58 (פינת רח’ גולומב).

נגישים לכולם: מתחמים לנכים בכיסאות גלגלים ימוקמו ברחוב ויצמן 23-19 (כניסה דרך רחוב חומה ומגדל) וברחוב סוקולוב 101-97 (כניסה דרך רחוב קראוזה).

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.