19:28 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מי זייף את פרוטוקול חקירת שרה נתניהו?

מי זייף את פרוטוקול חקירת שרה נתניהו?

לאחר הפרסום במהדורות החדשות בסוף השבוע, עורכי דינה של רעיית ראש הממשלה הגישו תלונה במח"ש, וביקשו מהיועמ"ש לחקור מי הדליף לתקשורת את התוכן המסולף של פרוטוקול החקירה

"'יד נעלמה' ניסחה מחדש ובזדון הן את דבריה של רעיית ראש הממשלה, והן את שאלות החוקרים, כפי ששודרו באופן מסולף ומעוות בטלוויזיה", קבעו פרקליטיה של רעיית ראש הממשלה, עורכי הדין עמית חדד ויוסי כהן, שהגישו בצאת השבת תלונה ליועץ המשפטי לממשלה ולמחלקה לחקירת שוטרים.

את התלונה הגישו השניים בדבר זיוף פרוטוקולים, הדלפות שקריות, שיבוש הליכי חקירה וניסיון להדחת עדים מהשלמת החקירה שנערכה ביום חמישי האחרון לגברת שרה נתניהו, על ידי חוקרי יחידת לה"ב 433 בלוד.

"'יד נעלמה' ניסחה מחדש ובזדון הן את דבריה". שרה נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש 90
"'יד נעלמה' ניסחה מחדש ובזדון את דבריה". שרה נתניהו. צילום: ישראל סלם, פלאש 90

 

במכתב התלונה ששלחו עורכי הדיו של שרה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ולמחלקה לחקירת שוטרים, נכתב כי "עוד בטרם הגעתה לחקירה, כשרעיית ראש הממשלה הייתה בדרכה מירושלים ללוד, הודלף דבר החקירה לאתר נענע10 ולאחר מכן לאתר Ynet. כבר בכניסתה של רעיית ראש הממשלה למשרדי היחידה, המתינו בחוץ צלמים וצוותי טלוויזיה, שקיבלו מידע מוקדם על דבר החקירה. זמן קצר לאחר שהחלה החקירה, דיווח על כך ברוך קרא בערוץ 10, ומחול השדים השקרי, המתוזמן והמתוזמר סביב החקירה יצא לדרך בכלי התקשורת".

הדברים הגיעו לשיאם, לטענת עורכי הדין, במהדורות החדשות ביום שישי בערב. "ב"אולפן שישי" של חדשות 2 שידר משה נוסבאום תמלילים מזויפים מתוך חקירת הגברת נתניהו, אשר שיקפו בצורה כוזבת, מסולפת ומעוותת את מהלך חקירתה וששמו בפיה דברים שלא אמרה. שידור תמלילים אלה נועד ליצור מצג שווא ביחס לתשובות שהשיבה מרשתנו בחקירה, ושהן ניתנות להוכחה מוחלטת בהיותן מוקלטות ומתועדות במשטרה. מצג שווא זה של תשובותיה של הגברת נתניהו נועד לקומם עדים אחרים נגד מרשתנו. יודגש כי אין המדובר בטעויות בודדות, פה ושם, אלא בסילוף זדוני של הדברים שיוחסו לה ושתילה שיטתית של דברי כזב שלא היו ולא נבראו בחקירה ב-1 בדצמבר 2016".

לדברי פרקליטי הגברת נתתניהו, דברים אלה מהווים הדלפה עבריינית, הן בעצם הדלפתם והן בסילופם, "מדובר בבידוי ראיות, בשיבוש הליכי חקירה ובהצגה מטעה במתכוון של הדברים".

 

"עוד בטרם הגעתה לחקירה, כשרעיית ראש הממשלה הייתה בדרכה מירושלים ללוד, הודלף דבר החקירה". משרדי מח"ש בלוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
"עוד בטרם הגעתה לחקירה, כשרעיית ראש הממשלה הייתה בדרכה מירושלים ללוד, הודלף דבר החקירה". משרדי מח"ש בלוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

עוד נטען במכתב התלונה, כי "הציטוטים שיוחסו ב"אולפן שישי" למרשתנו, כביכול מתוך חקירתה ב-1 בדצמבר 2016, לא נאמרו על ידה או שעוותו במתכוון על ידי שינוי השאלות או שינוי תשובותיה של מרשתנו. למשל, בדרך של הוספת או גריעת מילים".

"כך, למשל, כל הציטוטים המיוחסים למרשתנו בחקירתה האחרונה בהקשר למר עזרא סיידוף ולמר אבי פחימה לא נאמרו על ידה או שעוותו במתכוון. כל בר דעת מבין שהציטוטים הכוזבים, שהושמו בפיה של מרשתנו בהדלפה לחדשות 2 ולערוצים נוספים, נועדו ליצור מצג שווא אצל מר סיידוף ואצל מר פחימה כאילו מרשתנו מפנה אצבע מאשימה לעברם – דבר, שכאמור, לא היה ולא נברא".

הניסיון "להסית את העדים הנ"ל כנגד מרשתנו, על ידי הדלפת תמלילים מזוייפים לתקשורת", עולה לטענתם לכדי עבירות שיבוש הליכי חקירה, הדחה בחקירה, מסירת ידיעה סודית, גילוי בהפרת חובה וגילוי בהפרת אמון. עורכי הדין הדגישו כי מהציטוטים המיוחסים לשרה נתניהו עולה מצג שווא, כאילו היא הודתה כביכול בחלק מהטענות נגדה, בעוד שבמהלך חקירתה היא הכחישה אותן נמרצות.

כמן כן, כתבו פרקליטיה, כי "לצד המישור העברייני החמור בהדלפה זו, אי אפשר להתעלם גם מההתעמרות והמגמתיות הגלומות בפעולה כזו על גבה של רעיית ראש הממשלה. מי שעשה את מעשה ההדלפה החמור, ידע מלכתחילה כי ההדלפה השקרית, הקטנונית וההזויה הזו תהפוך לכותרת ראשית במהדורת החדשות ולשיחת היום, ותפגע פגיעה קשה ומידית בגברת נתניהו מבלי שיש לה יכולת אמיתית להתגונן מפני השתלחות אכזרית זו".

עוד טענו השניים כי "אין ולא יכול להיות ספק כי ההדלפה מקורה בגורמי החקירה. גם פרסום המלצת המשטרה, מספר שעות בלבד לאחר שהסתיימה החקירה, מעורר תמיהות ומחייב בדיקה".

"האשמות סרק מרושעות"

בנוסף, תקף הערב עורך הדין יוסי כהן את חבר הכנסת מיקי רוזנטל על ציוצו בחשבון הטוויטר שלו. "יש לי חשד שאת ״תמלילי החקירה״ של שרה נתניהו הדליפו מקורבי רה״מ. כך אפשר יהיה להסתער על החוקרים", כתב רוזנטל.

עורך הדין כהן אמר בתגובה כי רוזנטל "צריך להתבייש בהאשמות הסרק המרושעות שלו נגד רעיית ראש הממשלה. איך יכולה הגברת נתניהו להדליף את מה שקורה מאחורי הקלעים אצל חוקרי המשטרה? איך היא יכולה להדליף פרוטוקולים של עשרות שאלות ותשובות, כשהעותק היחידי נמצא בידי המשטרה? החקירה בנידון, כפי שדורשת הגברת נתניהו, תעשה צדק ותחשוף את האבסורד המרושע בדבריו של מיקי רוזנטל שיצטרך להתנצל בפניה".

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"