ניר קלינגר. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

ועדת האיתור לבחירת המאמן הלאומי עדיין לא הוקמה, אבל יש כבר ארבעה מועמדים שצפויים להגיע לפגישה עם חברי ועדת האיתור אחרי שתוקם, ככל הנראה בשבועיים הקרובים. ההצלחה המדהימה של ניר קלינגר בהפועל חיפה עד כה העונה, הפכה את קפטן נבחרת ישראל לשעבר למועמד ראוי בעיני רבים מאלה שפסלו אותו בעבר ולא העריכו אותו מקצועית.

מבין הישראלים, , וניר קלינגר הם המועמדים המובילים לאימון הנבחרת הלאומית, אופציית המאמן הזר עדיין בתמונה כאשר השאלה הגדולה איזה מועמד יצליח להביא לוועדה , יועצו הקרוב של , לו תהיה השפעה גדולה על החלטתו של עיני בנוגע למעמן שייבחר.

אבוקסיס בקדנציה הקודמת כעוזר מאמן. צילום: פלאש90
אבוקסיס בקדנציה הקודמת כעוזר מאמן. צילום: פלאש90

 

הנתונים שהועברו לעיני בנוגע למועמדים גורמים לו ולאנשיו הקרובים בהתאחדות בעיה בגיבוש החלטה במי לתמוך לתפקיד המאמן הלאומי. בנוגע ליוסי אבוקסיס, התומכים במאמן בני יהודה אמרו לעיני כי הוא היה שנים רבות שחקן נבחרת ישראל, שימש כעוזר מאמן הנבחרת בשני קמפיינים והוא מכיר מצוין את תפקיד המאמן הלאומי. מבחינה מקצועית אבוקסיס נהנה מהערכה רבה והעובדה ששימש בשני קמפיינים כעוזרו של אלי גוטמן תסייע לו להבין מה בדיוק צריך המאמן הלאומי לעשות כדי לא להיכשל. מה שפוגע באבוקסיס, הוא החשש שהמאמן לא יעמוד בלחצים של התקשורת ויהיה יותר פוליטיקאי ופחות מאמן. נכון לעכשיו אבוקסיס נהנה מתמיכה גדולה, אבל כמו תמיד, ההצלחה, או הכישלון שלו בבני יהודה בשבועות הקרובים יהיו שיקול משמעותי.

רביבו. המשפיע ביותר על עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
בוחן מועמדים זרים. רביבו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בנוגע לרוני לוי, רבים מאלה שעיני מקשיב להם אומרים לו שמדובר באיש מקצוע מצוין אבל סובל מאישיות שאינה מתאימה למאמן נבחרת. האנשים המשפיעים על עיני משבחים את היכולות המקצועיות אבל חוששים מהבעיות שיש ללוי ביחסי אנוש, מהפוליטיקה הרבה שהוא מפעיל בחדר ההלבשה והחשש הגדול שלו מהתקשורת. ההחלטה של לוי לעבור ולאמן בקפריסין במקביל להצלחה שלו העונה, עשויה לסייע לו לטשטש את המגבלות שיש לו בהתנהלותו, מגבלות שהועברו ליו״ר ההתאחדות. שם נוסף שאמור היה להיות מועמד הוא רן בן שמעון, אבל קפריסין קיבל חוזה מכובד והבטיח לא לעזוב באמצע החוזה. לבן שמעון אין סיבה לעזוב את הג׳וב בהתאחדות הקפריסאית והוא בונה על התפקיד בקמפיין מוקדמות המונדיאל, אחרי הכישלון של המאמן שהתמנה לקמפיין מוקדמות היורו. ברק בכר, מי שאמור היה לקבל את הנבחרת בקונצנזוס מיידי אינו רוצה את התפקיד והחליט לעזוב את האלופה רק לאירופה.

עם כל הכבוד לכל המועמדים הישראלים, כולם תלוים באיש אחד, חיים רביבו. אם הכוכב לשעבר יביא שם ראוי בשכר של עד 250 אלף יורו לשנה, עיני יילך על . בינתיים רביבו בודק בעיקר בשוק הספרדי, שאר המועמדים החלו בקמפיין, בעיקר מאחורי הקלעים. יואב כץ, הבעלים של הפועל חיפה, אמר לגבי קלינגר: ״אם ניר לא ימונה למאמן הנבחרת הלאומית הוא יחתום על חוזה חדש״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא