No Tag To Print

אלדד שביט. צילום מתוך פייסבוק
דודו דהאן. צילום מסך

מי באמת מנהל את הפועל עכו?

אף אחד בעכו לא יאשר זאת אבל סוכן השחקנים דודו דהאן נהנה מיד חופשית במועדון מהצפון. והפעם: המתורגמן דוד מרטן מונה למאמן במקום שביט ודודו ביטון הצטרף

דודו דהאן. צילום מסך
דודו דהאן. צילום מסך

 

אם תשאלו את ראש עיריית עכו שמעון לנקרי אם סוכן השחקנים דודו דהאן מנהל בפועל את הפועל עכו הוא ישיב בשלילה. אם תשאלו את שלומי דורה ואלדד שביט שאימנו העונה את הקבוצה האם דהאן הוא האיש החזק במועדון, הם ישיבו שהוא רק סוכן שחקנים. אלדד שביט שהחליף את שלומי דורה החליט להתפטר היום מאימון הקבוצה. שביט הסביר כי המועדון לא מוכן להביא לקבוצה רכש ועם הסגל הקטן והחלש אין לו עניין להישאר. בראיונות שחילק המאמן המתפטר הוא התבכיין על מעמד המאמן ואמר שבעתיד מעמד המאמן ילך ויהיה חמור יותר. עוד נגיע לקשר בין שביט ומעמד המאמן.

נחזור לדודו דהאן. סוכן השחקנים הבכיר מנהל את הפועל עכו? הוא רק מעורב בניהול? הוא הדמות הדומיננטית במועדון מאחורי הקלעים או שהוא רק סוכן שחקנים? זוכרים את דוד מרטן המתורגמן של לואיס פרננדז בנבחרת ישראל? בעונה שעברה, 8 מחזורים לפני סיום העונה, יוסי סאסי, הבעלים של הפועל ירושלים נתן לדהאן יד חופשית בקבוצה. המאמן אוהד בוזגלו פוטר ודהאן הביא את המתורגמן מרטן לירושלים. יחד עם המאמן החדש הגיעו עוד כמה שחקנים חדשים שהסוכן דהאן העלה לירושלים במטרה להשאיר את הקבוצה בליגה הלאומית. הסיום היה עצוב. מרטן והשחקנים החדשים שדהאן הביא ירדו לליגה א׳. גם מרטן ירד איתם. בכל זאת, מדובר במועדון גדול, ליגה א׳ זרה לו לחלוטין וקבוצה חדשה בליגה א׳ צריכה מתורגמן כדי להסביר לשחקנים לאן הם הגיעו. אבל מרטן התפטר מירושלים לפני כחודש. ולאן הוא הגיע? ניחשתם נכון, להפועל עכו כדי לשמש כעוזרו של אלדד שביט. מרטן נחת בעכו חודש וחצי אחרי ששביט הגיע.

חזרנו לשביט ולביקורת שלו היום על מעמד המאמן. איפה היית כאשר דודו דהאן הביא לך עוזר מאמן חדש? למה לא דיברת אז על מעמד המאמן ולמה בכלל הסכמת לקבל עוזר שני? אם בסגל של עכו יש 12-13 שחקנים כמו שאמרת בראיונות מאז ההתפטרות ולחצת כל הזמן להביא רכש, אז למה להסכים ולקבל עוזר שני בנוסף לאיציק טוויזר? מי שמוכן לקבל מינוי של עוזר מאמן ונשאר בתפקיד לא יכול לדבר אחרי הפרידה מהקבוצה על סוגיית מעמד המאמן.

אלדד שביט. צילום מתוך פייסבוק
אלדד שביט. צילום מתוך פייסבוק

 

בבני סכנין שם שימש עוזר מאמן העונה, מספרים שאלדד שביט איש מקצוע טוב ואדם רציני והם ניסו לשכנע אותו לא לעזוב לעכו. אם אכן כך הדבר אז טוב עשה שביט שהתפטר, חבל רק שדיבר על מצוקת מעמד המאמן. בדרך הביתה הוא בטח צבט את עצמו על כך שעזב את סכנין לעכו, אם היה נשאר שם כעוזרו של פליקס נעים, היום הוא היה מאמן ראשי שם. נמשיך בפינג פונג ונשוב לסוכן השחקנים דודו דהאן. אחרי שהמאמן נפגש עם המנהל המקצועי (הרשמי) של הפועל עכו, דניאל סטאנצ'ו, ואמר לו כי אם אין כוונה לחזק את הקבוצה בצורה משמעותית הוא יעזוב, סטאנצ'ו שיודע היטב שהקופה בעכו ריקה, אמר לשביט כי אין לו כסף לרכש אבל גם אין לו כוונה לפטר אותו. מתוחכם סטאנצ׳ו.

המנהל המקצועי, הרשמי, נתן לו להבין שאין רכש ושביט, בחור אינטליגנט מבין עניין, קם והלך הביתה. ומה קרה כאשר שביט עשה דרכו ברכב הביתה? המתורגמן והעוזר דוד מרטן מונה למאמן, לא לבד. לפחות על פי ההודעה של המועדון יחד עם איציק טווייזר, העוזר השני. לטוויזר, בניגוד למרטן, יש תעודת פרו וקבוצה בליגת העל מחויבת להעסיק מאמן עם תעודת פרו. דודו דהאן מעורב בניהול הפועל עכו? הוא דמות דומיננטית במועדון? מה פתאום. אחרי המינוי של מרטן למאמן, כאשר שביט עדיין בדרכו הביתה אחרי שהתפטר, הפועל עכו הודיעה על החתמתו של החלוץ דודו ביטון. לא טעיתם. דודו דהאן גם הסוכן שלו.

אם אתם אוהדים של הפועל עכו, השורה הבאה לא בשבילכם ומוטב שתדלגו עליה. הפועל עכו תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית. ראש העיר, שמעון לנקרי, מתגאה בפיתוח הגדול המתחולל בעירו, הוא מרוצה מהתיירים הרבים שמגיעים לעיר העתיקה ומתנופת הבנייה הגדולה בשנים האחרונות, הזלזול שלו באוהדים של הקבוצה, היחס החובבני שלו למי שהיתה במשך שנים הבייבי שלו מובילים את המועדון השכונתי הזה חזרה לליגה הלאומית בדרך המהירה ביותר. באחד המפגשים של ראשי הרשויות המקומיות בשלטון המקומי, לנקרי התגאה איך בודק ובוחן כל עובד שהוא מקבל לעירייה. חבל רק שראש העיר לא בדק ובחן את אלה שהוא נתן להם לנהל את הפועל עכו.