האם במהדורת סוף השבוע של חדשות 2 המציאו משבר מדיני? כך טוען עורך אתר 'מידה' עקיבא ביגמן. במאמר חדש הוא מדווח על בעיה חדשה ובלתי צפויה במינוי אביגדור ליברמן לשר הבטחון שפרסם כתב החוץ של חדשות 2 חבר מרצ לשעבר, ניצן הורביץ: "בכירים בממשל אובמה במסר חריף: עם ליברמן כשר בטחון – נתקשה להגדיל את הסיוע הבטחוני לישראל".

ליברמן-סיוע צילום מסך חדשות 2

ביגמן ביקש לבדוק את העניין. "ידיעה זו נראתה לנו חשודה, בעיקר לאור העובדה שבהודעה הרשמית של הבית הלבן לא נמצא שום זכר לביקורת או הסתייגות מכל סוג שהוא", כותב ביגמן.

בהודעת הבית הלבן נאמר כי: "אנו מעריכים את מנהיגותו של יעלון ושיתוף הפעולה עמו כשר בטחון, ומצפים לעבוד עם ממשיכו בתפקיד", אמר דובר הבית הלבן ג'ון קירבי, והדגיש כי "קשרי החברות שלנו עם ישראל בלתי-שבירים, ומחויבותנו לביטחונה נותרת אבסולוטית".

ב"מידה" חיפשו את מקור הידיעה, אך לא הצליחו לאתר אותה ומכיוון שכך פנו אל חדשות 2. שם הסבירו כי הציטוט הובא הוא מתוך ה'וושינגטון פוסט'. ביגמן חיפש את הידיעה שוב ושוב.

"לא התעצלנו, ובדקנו שוב. בכל זאת, משבר מדיני לא קטן", מתאר ביגמן. "במהרה גילינו שגם תשובה זו אינה מספקת: הטור המדובר הוא טור פרשנות מאת כתב ה'וושינגטון פוסט' בירושלים, בו הוא משער כי "עם עזיבתו הפתאומית והזועמת של יעלון, עתידו של ההסכם מעורפל יותר מאי פעם"."

"בשורה התחתונה", מסכם ביגמן, "הכותרת של חדשות 2 אודות "בכירים בממשל" המסתייגים ממינויו של ליברמן כנראה איננה ראויה. זוהי ירידה מתחת לסטנדרט העיתונאי שחדשות ערוץ 2 רגילים לו ומחוייבים אליו".

"הגילוי הזה מעלה שאלות קשות רבות. האם, אכן, ניצן הורוביץ וחדשות 2 פרסמו חדשות מומצאות?" שאלות קשות יש, תשובות מספקות אין.

 

לקריאה מאמרים נוספים:

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20