בראיון ל'חדשות 2' ביום חמישי האחרון, טען יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד כי חתם עם כניסתו למשרד האוצר על הסדר ניגוד עניינים עם איש העסקים ארנון מילצ'ן, אצלו עבד לפני כ-22 שנה. אולם, ממסמך שסיפק משרד המשפטים עולה כי שמו של איש העסקים לא קיים בהצהרתו. כך חשף הבוקר (א') אראל סג"ל בתוכניתו בגלי צה"ל.

מילצ'ן ולפיד. צילומים: לע"מ, פלאש 90

 

כזכור, ביום חמישי האחרון התראיין ח"כ לפיד, שהתברר כעד מפתח בפרשת המתנות, ב'חדשות 2' על המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שם אמר לגבי יחסיו עם איש העסקים: "מילצ'ן היה מעסיק שלי למפני 22 שנה. בדיוק בגלל הטענות האלה לניגוד עניינים, הלכנו למשרד המשפטים, סגרנו וחתמנו את ההסכם בעניין".

אחרי שכינה אותו "שטינקר" והתנצל, אמר בתגובה יו"ר הקואליציה דודי אמסלם כי "מילצ'ן כחבר של לפיד, בטח פינק גם אותו. אגב, בדיוק כמו שנתניהו בדק לגבי החוק עם לפיד גם לפיד שיתף פקידים באוצר. נתניהו לא צריך להיות חלק מהאירוע, לעומת לפיד שהחומרה שלו רק עולה – קודם כל היו צריכים לחקור אותו באזהרה כחשוד". אמסלם המשיך ותהה: "אם לפיד חשב בזמנו שמשהו לא בסדר הוא היה היה צריך ללכת באותו רגע למשטרת ישראל. מה הוא נזכר היום?".

נזכיר גם כי היועץ המשפטי של 'יש עתיד' הוא בועז בן צור, שמייצג מתחילת החקירה את ארנון מילצ'ן, אשר מסר לערוץ 20 כי הוא "ממש לא" ייעץ ללפיד בעניינים הקשורים בפרשה.

מלשכת לפיד נמסר בתגובה לחשיפתו של סג"ל, כי "מרגע כניסתו לפוליטיקה פעל לפיד לפי הדין ולפי ההנחיות של משרד המשפטים כפי שנדרש מכל איש ציבור. כל הניסיונות להסיט את הדיון לא ישנו את העובדה כי ראש הממשלה חשוד בקבלת שוחד".

הבוקר נעצרו חמישה בכירים ב'בזק' ומקורבים לנתניהו בפרשת 4000 בחשד שהעניקו סיקור אוהד באתר 'וואלה' בתמורה להקלה ברגולציה לבזק'. בתגובה מסר רה"מ כי  מדובר ב"עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת". לדבריו, "מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ1000 ו 2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש – 4000. גם ממנו יצא כל האוויר. משרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת… לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20