ההאקר האשקלוני בן ה-19 החשוד באיומים כלפיי מוסדות יהודיים ברחבי העולם ואף הביא לנחיתת חירום של מטוס 'דלתא' הובא היום (ה) להארכת מעצר שלישית בבית משפט השלום בראשל"צ, כך פורסם בחדשות 2.

מהחקירה עולה כי המניעים למעשים של הצעיר הישראלי היו מסחריים והתנהלו ברשת האפלה הידועה בשם "דארקנט", שם נמצאו בחשבונו סכומים של מיליוני שקלים במטבעות "ביטקוין".

ההאקר בדיון הארכת המעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ. צילום: פלאש 90
ההאקר בדיון הארכת המעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ. צילום: פלאש 90

עוד עלה מהחקירה כי אותו צעיר ביצע אלפי שיחות איומים, כשפעל באופן מושכל ברשתות האינטרנט והדארקנט. בגלל שנמצאו בחשבונו סכומי "ביטקוין" הנאמדים במיליוני שקלים גוברות ההערכות בקרב החוקרים כי הצעיר קיים סחר בדברים נוספים, ובגלל שהדארקנט היא רשת אנונימית – זהות שותפיו לעסקים לא ידועה כרגע.

הצעיר חשוד בנוסף גם בזיופים של דרכונים, תעודות זהות, רשיונות נהיגה ומסמכים פרטיים נוספים, שעליהם קיבל תשלומים גבוהים באמצעות מטבע "ביטקוין".רשת הדארקנט היא רשת אינטרנט אנונימית המשמשת בין היתר כמוקד תקשורת מחתרתי וכן של פעילויות בלתי חוקית. ברשת זו מתבצעות עסקאות שנסחרות במטבעות "ביטקוין" שהוא מטבע ייעודי למסחר ברשת הדארקנט.

ידיעות כוזבות על אירועי טרור ברחבי העולם

יחידת הסייבר בלהב 433 עצרה בשבוע שעבר תושב אשקלון בן 19 בחשד לביצוע עבירות סחיטה באיומים ופרסום מאות ידיעות כוזבות על אירועי טרור ברחבי העולם. אך מסתבר שלא רק על מוסדות יהודיים ברחבי העולם הטיל הצעיר מאשקלון מורא.

ב"ynet" דווח כי בין יתר המקרים שמיוחסים לחשוד, כך לפי מיקי רוזנפלד, דובר המשטרה לתקשורת הבינלאומית, קיימת גם שיחה לחברת התעופה האמריקנית 'דלתא' בתחילת 2015, שבה טען כי מטען חבלה נמצא בטיסה שאמורה לנחות בנמל התעופה ג'ון קנדי בניו יורק. בזמנו דווח כי אף הושמעו אזעקות חירום בנמל התעופה בעקבות שיחה אנונימית על פצצה על טיסת דלתא הנוחתת מסן פרנסיסקו, שהייתה בדרכה לתל אביב. המטוס הונחת בטרמינל מרוחק יותר בנמל התעופה, ולאחר שנמצא כי מדובר בדיווח שווא, הטיסה המשיכה כרגיל איחור של שעה.

 

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם