בעמותת ‘’ המלווה את אהרון חלימי, בעלה של הנרצחת ז”ל מהיישוב אדם, שהיום (רביעי) דווח כי נרצחה בחולון על ידי בן זוגה הפלסטיני, תוקפים את : “משטרת ישראל התנהלה באופן רשלני בטיפול ובאיתור הנעדרת. שלא יהיה ספק- לא מדובר רק ברקע רומנטי, מיכל נרצחה גם בגלל היותה יהודיה”.

מיכל חלימי ז"ל, נרצחה על ידי בן זוגה הפלסטיני
מיכל חלימי ז”ל, נרצחה על ידי בן זוגה הפלסטיני

אהרון חלימי, בעלה של מיכל, אמר היום: “אשתי נרצחה בתאריך 28 במאי ומשטרת ישראל מסרה גרסה ואנחנו פוסלים את כל גרסת משטרת ישראל. ואנחנו עדיין לא קברנו את אשתי וברגע שאנחנו נקבור את אשתי ונשב שבעה נגיב בהרחבה ונגיש תביעה נגד משטרת ישראל. והאמת תצא לאור. חשוב שהצדק יצא לאור”.

מוחמד חארוף, רוצח מיכל חלימי ז"ל, בבית המשפט. צילום: פלאש 90
מוחמד חארוף, רוצח מיכל חלימי ז”ל, בבית המשפט. צילום: פלאש 90

לפי ‘יד לאחים’, בחודשיים האחרונים ליוו וסייעו לבעלה של חלימי באיתור אשתו הנעדרת. הבעל פנה לעמותה לאחר היעלמות אשתו בסוף חודש מאי על מנת שיסייע לו באיתורה. “למרות סימנים והצלבות שונות שביצענו ואשר הצביעו על כך שמיכל נעדרת מביתה שלא מרצונה- נראה כי משטרת ישראל פעלה באופן רשלני מאז הגיש הבעל תלונה על היעדרותה של אשתו והתמהמה בפעילות לאיתורה”, אומרים היום ב’יד לאחים’. כמו כן הם מבהירים כי ללא תיאום מול המשפחה ולמרות שהובטח לה כי עד יום ראשון לא יוסר צו איסור הפרסום- גילו במשפחה הבוקר במפתיע כי הצו הוסר ודבר הרצח פורסם בכל כלי התקשורת מספר שעות לפני הלויתה של מיכל ז”ל.

אהרון חלימי, בעלה של מיכל חלימי ז"ל. צילום מסך
אהרון חלימי, בעלה של מיכל חלימי ז”ל. צילום מסך

“התנהלות המשטרה במקרה הזה מצטרפת להתנהלות במקרים נוספים אותם ליווינו בעבר בארגון- כשהמשטרה מתמהמת ואינה עומדת על חומרת הדברים והתמרורים האדומים שעולים לאורך כל הדרך”. מסרו בנוסף.

מיכל חלימי, נרצחה על ידי בן זוגה הפלסטיני בחולון
חלימי ז”ל

“אסור שיהיה ספק בעניין”, הדגישו. “הצגת הרצח כאילו מדובר ברצח על רקע רומנטי בלבד מנותקת מהבנת המצב. מיכל ז”ל נרצחה גם עקב היותה יהודייה, הרקע הלאומני הוא חלק בלתי נפרד מהסיפור הזה. היא חלק מסטטיסטיקה ארוכה של נשים יהודיות שנקלעות לקשר רומנטי עם ערבים ומוצאות את עצמן במערכת יחסים אלימה וחונקת”.

הרוצח בבית המשפט היום, צילום: באדיבות ערוץ 7 

חלימי בת ה- 29, נרצחה על ידי מוחמד חארוף, בן זוגה הפלסטיני תושב שכם כשהיא בהריון מתקדם, וגופתה אותרה בחולון לפני כשבועיים. כך הותר הבוקר (ד’) לפרסום. החשוד הודה במעשה ושיחזר את מעשה הרצח. על פי עדותו הוא פגש את המנוחה באזור , חנק אותה, הטיח אבנים בראשה, כיסה את גופתה ועזב את המקום ברכבה. חארוף טען היום בבית המשפט השלום בירושלים היום  כי המניע לרצח היה שביתת המחבלים הערבים בבתי הכלא: “רציתי לחטוף אותה ולהחליף את האסירים”, אמר, הכחיש שהייתה ביניהם מערכת יחסים ואיים “להרוג את כל היהודים, לא מספיק לי אחד”. במשטרה הבהירו לעומת זאת כי מדובר ברצח על רקע פלילי ולא על , וכי החשוד מנסה להרוויח “כספי מחבלים”, באמצעות טענותיו. בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום בגין ועבירות נוספות.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.