2:03 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > די לכיבוש! מיישבים את הבירה

די לכיבוש! מיישבים את הבירה

מומחי נדל"ן פלשתינים לא מרוצים מהשיטות "המתוחכמות" לייהוד העיר העתיקה

במוצאי שבת יחול יום ירושלים. 49 שנה אחרי שחרורה של העיר העתיקה יש מי שעבורו רכישת בתים ברובע היא שנויה במחלוקת. עיתון חמאס "פלסטין" חושף כיצד מצליחים יהודים לייהד את העיר העתיקה ולרכוש שם בתים. לטענתם מתווכחי נדל"ן רוכשים את הנכסים בתואנה כי מטרתם להגן עליהם מפני "הכיבוש". הנכס מועבר לאחר מכן לרשותן של עמותות יהודיות.

ג'מאל עמרו, מומחה לנדל"ן בירושלים, מנה דרכים נוספות בהן לטענת הפלשתינים משתלטים יהודים על דירות וביניהן שימוש בנשק, הלאמה על פי חוק נכסי נפקדים ופניה למערכת המשפטית. הוא הוסיף כי הסייענים ליהודים הם עובדי מנגנוני הבטחון הפלשתינים ומתווכי נדל"ן.
ג'מאל הזכיר גם את ה"השתלטות" על בית משפחת אל-יוזבאשי בעיר העתיקה בתחילת החודש ע"י "כוחות הכיבוש". נציין כי הבתים הנזכרים נרכשו כדין ויושבו בסיוע עמותת "עטרת כהנים" בתגובה לרצח הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד בפיגוע דקירה באוקטובר האחרון . הבית בן שלוש הקומות צופה על מסגד אל-אקצה ובדירותיו שיכנו תלמידי ישיבה ומשפחות.

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפגנות החרדים 19.10

הפגנות הזעם של הפלג הקיצוני: "אנחנו בפני הסלמה"

יום הזעם של הקיצונים של הפלג הירושלמי: מני גירא שורץ, "עורך בחדרי חרדים": "אחרי שלוש שנים של סבלנות, שינו את הכללים - כל מפגין שדרוש לצבא מועבר לידי המשטרה הצבאית"