מיטש מוטרד האם הקבוצה שלו תעפיל לשלב הבתים בליגה האירופית, ואוהדי הקבוצה מוטרדים מהשאלה האם אלירן עטר יגיע בסופו של דבר לקרית שלום. זה ממחיש בדיוק את ההבדל בין מכבי תל אביב של השנים הקודמות בעידן לבין מכבי תל אביב בתקופה הנוכחית. מקבוצה ששפכה מיליוני יורו על שחקנים שונים, עם בעלים שאישר בטלפון אחד את רכישת ראיקוביץ' בסכום של 3 מיליון יורו ואת קיארטנסון ב-3.5 מיליון יורו, הפכה מכבי לקבוצה שמחלוקת של 100-200 אלף יורו גורמת לאי שקט קיץ שלם, ויתכן גם לפיצוץ העסקה על החלוץ שהמאמן לוחץ להביאו והאוהדים מתפללים לחזרתו.

מכבי תל אביב פותחת עונה
מכבי תל אביב פותחת עונה

סוגיית עטר ממחישה בדיוק את השינוי שעובר מועדון מכבי תל אביב לאחרונה, שינוי שבבאר שבע יכולים להיות מרוצים ממנו. עם עטר או בלי עטר, קרויף יצטרך לתקן נזקים ולהסתער על האליפות שחמקה לדרום בשנתיים האחרונות.

בעלים

למרות ההתנהלות הנוכחית, אי אפשר שלא להעריך את הטייקון מקנדה ששפך כסף במועדון בלי אבחנה כדי להחזיר את המועדון הכי גדול בכדורגל הישראלי למקומו הטבעי. מיטש גולדהאר גרם למאות אלפים מאוהדי מכבי תל אביב להרים שוב את הראש אחרי עשור בו היריבה השנואה הפועל תל אביב חגגה זכייה בתארים ושליטה בכדורגל הישראלי, ובמיוחד בעיר. גולדהאר נתן יציבות כלכלית ושקט שלא מוכר בכדורגל הישראלי אבל בשנה האחרונה משהו השתבש אצלו בחשיבה, יכול להיות שהוא שבע, יכול להיות שהיעדר התארים בשנתיים האחרונות ציננו מעט את ההתלהבות. בכל מקרה, גולדהאר היה ונשאר נכס לכדורגל הישראלי בכלל ולמכבי תל אביב בפרט.

גולדהאר. צילום: אתר האינטרנט של מכבי ת"א
גולדהאר. צילום: אתר האינטרנט של מכבי ת"א

מאמן

המנהל המקצועי הכי מוערך, הדמות הכי חזקה בקרית שלום, האיש החתום על המהפך הענק של מועדון מכבי תל אביב עם שלוש אליפויות וניהול מועדון בסטנדרט שלא נראה בארץ, הפך למאמן על הקווים. אחרי ההילה הגדולה וההערצה כלפיו בקרית שלום, משהו נסדק בעוצמה של קרויף בעיקר בקיץ האחרון. על הכישלון של שוטה ארבלדזה הצליח קרויף לחפות עם ההצלחה הגדולה בתקופה שהוא ירד לקווים. ההחלטה למנות מאמן, למרות שהוא טוען שלא הוא הביא אותו, פגעה בו. חוסר הוודאות בנוגע להישארותו במועדון והתחושה שהיחסים בינו לבין גולדהאר כבר לא מה שהיו גרמו לפגיעה במעמד וביוקרה של מי שאמור להוביל את המועדון לאחת העונות הכי חשובות של שלו בעידן גולדהאר-קרויף.

ממשיך לתעתע בתקשורת. ג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א
ג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א

חלון העברות

הצטרפו: מתן בלטסקה, עומר אצילי, כריסטיאן באטוקיו, אופיר דוידזאדה, יהונתן כהן, דור פרץ, שלומי אזולאי וטינו-סוון סושיץ'.

עזבו: גל אלברמן, עומרי בן הרוש, רובן מיקאל, אוסקר סקאריונה, טל בן חיים, יוסי בניון, ברק לוי, ראמון רומא.

תקציב

למרות שגולדהאר מהדק את החגורה בקיץ הנוכחי, התקציב של מכבי תל אביב ימשיך להיות הגבוה ביותר בליגת העל. גובה התקציב הסופי עדיין לא ידוע כי מכבי טרם השלימה את בניית הסגל, שחקנים עוד יצטרפו ויעזבו, אבל הצפי הוא לתקציב בגובה של כ-120 מיליון שקלים.

קרויף יכול להיות מרוצה. מכבי תל אביב מול הפועל רעננה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
שחקני מכבי תל אביב חוגגים בגביע הטוטו. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מטרות וציפיות

מועדון כמו מכבי תל אביב, בעיקר בעידן גולדהאר שואף לזכייה בכל התארים. בשנתיים האחרונות מכבי איבדה את האליפות אבל לא פחות מטלטל – היא העפילה פעמיים ברציפות לגמר גביע המדינה והפסידה בשניהם. בניגוד לעונות האחרונות, הציפיות ממכבי תל אביב העונה פחתו יחסית, עובדה זו יכולה להיות לטובתה מאחר ועיקר הלחץ יהיה על האלופה. ועדיין, גם כאשר באר שבע נחשבת לקבוצה איכותית יותר, הציפיות בקרית שלום הן זכייה בכל התארים. התקציב והשם מחייבים.

הקהל הצהוב. צילום: האתר הרשמי של מכבי תל-אביב
הקהל הצהוב. צילום: האתר הרשמי של

הערכה

כמו בשנתיים האחרונות, גם העונה מכבי תל אביב תראה את הפועל באר שבע חוגגת בפעם השלישית ברציפות. אם הקבוצה החדשה שבונה גיא לוזון תתחבר, מכבי תל אביב יכולה לראשונה בעידן קרויף לאבד גם את הסגנות, ולסיים במקום השלישי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.