עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בארץ > מייצור טנקים לייצור משקפי מגן וערכות טיהור
צילום: דובר צה"ל

מייצור טנקים לייצור משקפי מגן וערכות טיהור

המרכז לשיקום ולאחזקה של צה”ל הפך לפס ייצור לאמצעי מיגון מקורונה

אין לוחם בצה”ל שלא משתמש או לא מכיר את מכשירי הקשר, את האמצעים לראיית לילה או את הטנקים, המשמשים אותו בביצוע שלל משימות מבצעיות ובעיקר בזמן לחימה. מי שמייצר את כלי המלחמה האלו, הוא לא אחר ממרכז השיקום והאחזקה (מש”א) באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, שבמהלך השבועות האחרונים החל לייצר “נשק” נגד התפשטות נגיף הקורונה.

“תפקידו העיקרי של המש”א הוא לתת מענה אחזקתי ליחידות הצבא ולמערך הלחימה בכלל”, מציג מפקד המרכז, אל”ם אודי אמירה, “יש לנו חמישה מפעלים שעוסקים בייצור כלים שונים: מפעל המרכבה והרק”ם – שעוסק בייצור הטנקים, מפעל הרכב – המתחזק פלטפורמות רכב, מפעל תקשוב – שמייצר מכשירי קשר וקסדות, ונותן מענה אחזקתי לחמ”לים השונים, מפעל האלקטרו-אופטיקה – שאחראי על האמצעים לראיית לילה ועל תחום בקרת האש, ומפעל המכללים – שאמון על ייצור מנועים, ממסרות ועוד”.

עם הגעת הנגיף העולמי למדינת ישראל, הבינו החיילים במרכז, שלצד משימות השגרה שלהם, כמו ייצור אמצעי לחימה והוצאת חוליות אחזקה ליחידות, יש להם את היכולת והאמצעים למצוא פתרונות לחוסרים של חיל הרפואה. כך, תוך 12 שעות, הפכו פסי הייצור במפעלים למתחמים מחוטאים, שמצוידים היטב, מאושרים על ידי הקרפ”ר (קצין רפואה ראשי), ושמטרתם לייצר אמצעי מיגון כנגד המגפה.

“המחלקה שמייצרת בדרך כלל טנקים – הפכה לפס ייצור למשקפי מגן, שישמשו את צוותי הבדיקה של חיל הרפואה במהלך בדיקת החיילים שנמצאים בבידוד”, הוא מדגים, “במפעל הרכב, לקחנו אמבולנסים ויצרנו חוצצים שיפרידו בין החולה לצוות הרפואי והנהג. בנוסף, על פי הנחיית חט”ל (החטיבה הטכנולוגית ליבשה) יצרנו ערכות טיהור למשטחים ורחובות”.

 

גם בתחום התקשוב העניק המרכז סיוע, כששלח אנשי מקצוע למוקד “מקול הלב”, על מנת להתקין בו עמדות נוספות של קווי תקשורת חדשים, ובכך לאפשר לו להכפיל את כוח העבודה.

“אנחנו ממשיכים בפעילות החשובה בעזרת כוח האדם הייחודי כאן, שמורכב מחיילים, קצינים, נגדים ואזרחים עובדי צה”ל, שערוכים להכול”, מציין מפקד המרכז, “למרות העומס והקושי בתקופה הזאת, הם מתמגנים – לובשים חליפות מגן, שמים כפפות, ומסכות ועושים את העבודה במסירות רבה”.

“אנחנו ממשיכים למצוא עוד ועוד פתרונות מיגון כנגד הנגיף”, הוא מתגאה, “במש”א, האנשים הם אלו שעושים את ההבדל – במיוחד בתקופה המורכבת הזאת, ועד שננצח”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

:עוד באותו נושא

אולי יעניין אותך גם

עדכון: מצב הקורונה בארץ

לאחר העלייה בשבועות האחרונים, תמונת מצב לאומית עם כל המספרים שצריך לדעת