עומאר ברגותי, תושב עכו, ממייסדי תנועת ה-BDS העולמית וחבר ב"וועד הפלסטיני למען חרם אקדמי ותרבותי של ישראל" נעצר בחשד כי העלים הכנסות של מאות אלפי דולרים מרשות המסים. ברגותי נעצר ונחקר הבוקר (שני) על-ידי משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון, ושוחרר ממעצרו בערבות ובתנאים מגבילים, ביניהם צו איסור יציאה מהארץ. כך דווח היום באתר "גלובס".

עומאר ברגותי. צילום מסך
עומאר ברגותי. צילום מסך

ברגותי (53), הוא מנהל חברת "National Computing Resources" הרשומה ברמאללה. לפי החשד, בין השנים 2017-2007 העלים ברגותי הכנסות בסכום כולל של כ-700 אלף דולר, שאותם הפיק כמנהל החברה. בבקשת המעצר נטען כי ברגותי הפקיד את הכנסותיו בחשבון בנק ברמאללה. לצד עיסוקו כמנהל החברה כך נטען,  הפיק  הכנסות נוספות ממתן הרצאות ברחבי העולם ומכספי תמלוגים מספר שפרסם. הכנסות אלה, הוסתרו ולא דווחו לרשות המסים.

 

ברגותי הינו יליד קטאר, אשר גדל במצרים, חי בארה"ב במשך 11 שנים, ועבר להתגורר בישראל ב-1993 לאחר שנישא לאזרחית המדינה.כאמור, ברגותי הוא אחד המנהיגים של תנועת ה-BDS, המקדמת חרם, משיכת השקעות וסנקציות נגד ישראל. ב-2004 ייסד יחד עם אחרים, את ארגון PACBI – "הוועד הפלסטיני למען חרם אקדמי ותרבותי של ישראל", ובשנת 2005 הקים הארגון, יחד עם ארגונים נוספים, את תנועת ה-BDS העולמית.

בשנה שעברה התפרסם כי שר הפנים אריה דרעי, שקל שלילת אזרחותו של ברגותי, דרעי אמר אז על האפשרות כי: "התברר לי שהאיש הזה שנלחם בישראל בכל דרך, קיבל את אזרחותו ברמיה. הוא סיפר שמרכז חייו בישראל כאשר האמת היא שמרכז חייו ברמאללה. הוא יוצא ונכנס מישראל באופן חופשי ומכפיש את ישראל בקטאר. הוא ניצל את הנאורות של המדינה כדי לפגוע בה."

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20