"זה היה רע מאוד, התפקיד של טוויטר בזה. אם זה נכון, שהוא לא היה מגיע לנשיאות ללא טוויטר, אז כן, אני מצטער על כך". כך אמר הלילה (א') אוון ויליאמס, מייסד הרשת החברתית טוויטר, בראיון ל'ניו יורק טיימס'.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

כזכור, לאחר בחירתו של דונאלד טראמפ לנשיאות ארה"ב הנשיא אמר כי השימוש בטוויטר סייע רבות לקמפיין הבחירות שלו.  "אני חושב שאולי לא הייתי כאן אם לא היה טוויטר", אמר טראמפ. בעקבות אמירתו של הנשיא טראמפ, אוון ויליאמס 'התנצל' על כך שפרי יוזמתו סייע לנשיא ארה"ב להיכנס לתפקידו.  "חשבתי שהעולם יהיה מקום טוב יותר אם תקום פלטפורמה בה כולם יוכלו לדבר בחופשיות ולהחליף רעיונות בהדדיות", אמר ויליאמס.

במהלך קמפיין הבחירות ולאחריו חשבון הטוויטר של דונאלד טראמפ מתח ביקורת חריפה על המפלגה הדמוקרטית, המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון ועל כלי התקשורת בארה"ב. באופן חריג, טראמפ מרבה להשתמש בסימני קריאה וב-CapsLock, דבר שהביא להתעניינות וחשיפה ציבורית רבה לחשבון הטוויטר האישי שלו.

במצב הנוכחי, טראמפ מחזיק בטוויטר בחשבון אישי המכיל למעלה מ-30 מיליון עוקבים. במקביל, נשיא ארה"ב מחזיק בחשבון רשמי המנוהל ע"י אנשי הבית הלבן, לפי שעה, החשבון מכיל 17.7 מיליון עוקבים.

 מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20