No Tag To Print

יונתן ינקלוביץ ז"ל
צילום:canva

מיזם חדש של חברת רילקו נדל"ן בג'קסונוויל: "הזדמנות עסקית אמיתית"

שוק הנדל"ן המסחרי בעיר ג'קסונוויל שבפלורידה לוהט, וירידת הריבית בשוק האמריקאי מביאה הזדמנויות בנדל"ן בארה"ב

ג'רי פנדלבאום 15.1.2020

דונלד טראמפ הבטיח לייבש את הביצה בוושינגטון בקמפיין שלו לנשיאות ארה"ב, וחזר על הסיסמה הזאת בנאומיו הצבעוניים. לא בטוח כמה טראמפ הצליח במשימה שלו, אבל דווקא בפלורידה רוויית הביצות, טראמפ הביא לתהליך הפוך של פריחה גדולה: בעקבות ביטול הקלות מס רבות שניתנו לעשירים בארה"ב, והורדת תקרת ההחזרים על מסי מדינה ועיר, החלה מגמת  הגירה של עשירים ממדינת ניו יורק לפלורידה.

פלורידה היא אחת המדינות הבודדות בעולם בהן אין מס הכנסה אישי פדראלי, ומסתבר כי גם עשירי ניו יורק עוברים לעיר וחוסכים בתשלומי מיסים. אולם מדיניות המיסים האטרקטיבית במדינה, היא רק אחד מן היתרונות הגדולים של פלורידה.

"תנופה עסקית חזקה". רילקו נדל"ן, ג'קסונוויל פלורידה.                                                     צילום:canva

בארץ קיימות מספר חברות אשר מתמחות בהשקעות נדל"ן בארה"ב, פנינו לחברה ותיקה המתמחה בגיוס פרויקטים מניבים באזור ג'קסונוויל  ובדקנו את המגמות הכלכליות על פרויקט רלוונטי בשיווק.

בניין משרדים להשקעה בג'קסונוויל

מגמת הגירה חיובית של בעלי ממון, היא רק אחת הסיבות להשקעה בנדל"ן בג'קסונוויל. ג'קסונוויל היא העיר הגדולה ביותר בפלורידה (ומבחינת שטחה מוניציפלי, הגדולה ביותר בכל ארה"ב). בג'קסונוויל, בירת מחוז דובאל בפלורידה, יש נתוני הגירה חיוביים כבר מספר שנים, והיא העיר עם נתוני הצמיחה הכלכלית הטובים ביותר במדינת פלורידה. בנוסף לכך, בעיר יש אחוז גבוה במיוחד של נכסים המצויים באכלוס, מה שמצביע על הביקושים הגבוהים בעיר לנדל"ן.

 

כעת רילקו השקעות נדל"ן, המתמחה באיתור הזדמנויות השקעה בארה"ב, משיקה מיזם חדש המהווה הזדמנות מעולה למשקיעים. והיות ההון הראשוני הנדרש הינו 75,000$, הפרויקט מתאים גם למשקיעים קטנים-בינוניים, שרוצים ליהנות מפוטנציאל לתשואה ללא התעסקות.

"המבנה מאוכלס ב-99.1% תפוסה כיום". רילקו נדל"ן.                                                 צילום: יח"צ

 

הפרויקט החדש של רילקו נדל"ן הוא בניין משרדים הנמצא בשכונת Deerwood בדרום ג'קסונוויל. השכונה מדורגת שלישית בכל מחוז דובאל במדדי איכות חיים, עם הכנסה ממוצעת של 81,864 $ למשפחה, כלומר יותר מ- 50% יותר מהממוצע הארצי לאומי. בניין המשרדים The Center Building הממוקם על שפת האגם, נמצא מרחק רבע שעה נסיעה ממרכז העיר, וכן 20 דק' מחוף האוקיאנוס האטלנטי. המיקום של הפרויקט הוא מרכזי: הבניין נמצא סמוך ליציאה של כביש מהיר וראשי I95 וכן מציע דרכי גישה נוחות לכביש. המבנה גם נמצא בסמוך למרכזי קניות מובילים של האיזור.

עלות הפרויקט כולו 12,199,500 $, וחברת רילקו מאמינה בו רבות. היות והמבנה הוא מבנה משרדי המאוכלס כולו בשוכרי עוגן איכותיים, עם חוזי שכירות ארוכי טווח, כל שנותר למשקיע הוא להצטרף ולקטוף את התשואה הגבוהה לאורך חיי הפרויקט. משום כך, משקיעה החברה בעצמה כ- 30% מן ההון הנדרש לביצוע העסקה.

 לפי רילקו נדל"ן, הפרויקט מציע כמה יתרונות חזקים: "הבניין מאוכלס כעת ב-99.1% בשוכרים איכותיים במיוחד","מייצרים תשואות גבוהות, בעסקאות בטוחות עבור קהל השותפים שלנו“ בין השאר, משרד הבריאות האמריקאי ובנק Ameris Bank (מדובר בבניין של שלוש קומות 107,550 SF). הבניין מנוהל ע"י חברת ניהול ותיקה ומקצועית, הנותנת את כל השירותים לדיירי הבניין, ומטפלת בנכס עבור המשקיעים. כל הנתונים האלו מצביעים על כך שמדובר בהשקעה כספית מושכלת וחכמה.

 

המבנה בג'קסונוויל מבעד לאגם Center Lake הסמוך.                                                       צילום: יח"צ

מיס גק'סונוויל

בעיר ג'קסונוויל מתגוררים קרוב למליון תושבים, והיא נמצאת מרחק של טיסה קצרה למיאמי, או נסיעה קצרצרה לאורלנדו. העיר נמצאת בתנופה עסקית חזקה, כאשר מלבד ההגירה החיובית של עשירי ניו יורק לפלורידה, גם התעשייה בעיר נמצאת בהתפתחות חזקה: לאחרונה אף בחרה אמזון להעביר לג'קסונוויל מתחם פעילות ואחסון גדול ומרכזי.

ג'קסונוויל שוכנת לחופי החוף בצפון-מזרח מדינת פלורידה, וכן לגדותיו של נהר סנט ג'ונס. בעיר יש נמל ימי מרכזי, השלישי בגודלו בכל החוף המזרחי של ארה"ב. לפי רילקו נדל"ן, אחד הנתונים הכי חשובים למשקיעים בג'קסונוויל, הוא נתוני התעסוקה המעולים של העיר, והגידול התעסוקתי המתמיד שקיים בה. בג'קסונוויל יש מגוון ענק של אפשרויות תעסוקתיות: כאמור, הנמל הגדול של העיר והמרכז החדש של אמזון, שצפוי לספק מספר רב של מקומות עבודה. בנוסף קיימים בעיר מרכזי הייטק חדשים (עיר ההייטק ה-6 בגודלה בארה"ב מבחינת חברות הפועלות בה) וכן בסיסי צבא גדולים, ששמים אותה במקום השלישי בכל ארה”ב מבחינת נוכחות של אנשי צבא בשטח המטרופולין.

מדינת פלורידה היא הכלכלה הרביעית בגודלה בארה"ב, והתוצר שלה מהווה 5% מן התוצר הלאומי-גולמי של ארה"ב. המדינה נהנית מתיירות חזקה במיוחד (פארק דיסניוורלד למשל, פארק יוניברסל סטודיוס) מתקני החלל המפורסמים של נאס"א (מרכז החלל קנדי ונמל החלל כף קנוורל) ותעשייה מפותחת.

שוק הנדל"ן בפלורידה מציע הזדמנויות רבות להשקעה במיוחד בסקטור העסקי של בנייני משרדים. ההזדמנות בו נמצא השוק מבחינת מגמות הגירת תושבים וריביות נמוכות יחד עם עסקה נכונה וחברה אמינה מאפשרים השקעות אטרקטיביות למשקיעים ישראלים.

היות וההון העצמי הנדרש להצטרפות לפרויקט אינו גבוה, מדובר בהשקעה נגישה לישראלים רבים אשר אין באפשרותם לקנות דירה בישראל. במקום זאת, פתוח בפניהם אפיק של יצירת הכנסה פאסיבית לכמה שנים, עם נתוני פתיחה מבטיחים. הביקוש לנכסים באיזור ג'קסונוויל, מביא לשמירה על ערך הנכסים, כאשר הורדת הריבית האחרונה בארה"ב, צפויה להביא לעליית מחירי הנדל"ן במדינה לשנים הקרובות.

 

 

 

 

 

It is not Android