בפוסט שהעלה הבוקר לפייסבוק, שיתף הפרופ' גרוטו:

יום שני, 24.2.20, היום השני לבידוד
התעוררתי היום בשעה 3 לפנות בוקר (ג'ט לג מיפן). מדדתי חום ויצא תקין.
אתמול עסקתי בעיקר בהתארגנות הבית והמשפחה לבידוד שלי. עברתי לחדר נפרד שמשמש לי גם כמשרד נייד. אני מקפיד להסתובב עם מסיכה כאשר יוצא מהחדר, ועל הגיינה של שטיפת ידיים וחיטוי באלכוהול כל שעה בערך. אוכל אני מקבל במגש נפרד. בסך הכל הסיכון לבני הבית מאוד נמוך.
היום אני מתכוון להירתם למאמץ הניהולי והביצועי של ההתמודדות עם נגיף הקורונה. מקווה שיתקינו לי מערכת של וידיאו-קונפרנס כדי שאוכל להשתתף בדיונים ובתהליכי קבלת ההחלטות. במקביל אקים צוות משימה של עובדים שלי כדי שנוכל לטפל במספר נושאים קריטיים.
התוכניות שלי היום הם לעסוק בהכנת בית החולים להיערכות לקבלת חולה קורונה כדי למנוע הדבקה של הצוות הרפואי (כפי שקרה באיטליה). כמו-כן אטפל בנושאים הקשורים של פעילות מול הנציגויות שלנו בחו״ל ובטיפול בזרים הנמצאים או איורים להגיע ממדינות בסיכון גבוה.
אחר כך אעבור לטפל בעשרות המיילים שמחכים לי בתיבה.
לגבי הערכת המצב שלי בנוגע להתפשטות נגיף הקורונה:
נראה כי חלון ההזדמנויות להכלה של הנגיף הולך ונסגר. יש כרגע התפשטות והעברה של המחלה בקהילה במדינות רבות ובהן דרום קוריאה, יפן, איטליה, ואירן. בישראל יש כרגע שני חולים שנדבקו על הספינה Diamond Princess אבל אני מניח שזה עניין של זמן שנראה כאן מקרים נוספים. לכן עלינו להיערך לשלב ב' של אפשרות לקבל חולים בבתי חולים עם מיגון מתאים, כאשר במקביל להמשיך את מאמצי ההכלה (בידוד בית של חוזרים ממדינות בהן יש העברה פעילה), כדי להרוויח עוד זמן לצורך ההיערכות.
שימרו על עצמכם, הקפידו על הגיינה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
בריאות שלמה


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.