החל מיום שני הקרוב, תוכל כל מונית הרשומה כחוק בישראל לאסוף נוסעים מנתב"ג לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח הכללי של .

מנכ"ל רשות שדות התעופה כינס הבוקר (ה') ישיבה דחופה עם מנהל נתב"ג שמואל זכאי וסמנכ"ל המסחר יורם שפירא, בעקבות סיום החוזה של חברת " – לוד" בנתב"ג, ביום שני הקרוב, ה-29 במאי. עד כה הייתה החברה המפעילה הבלעדית של ספיישל בשדה התעופה.

מונית. אילוסטרציה. צילום: קובי גדעון/פלאש90
מונית. אילוסטרציה. צילום: קובי גדעון/פלאש90

 

במטרה למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות ספיישל, מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות הנחה את מנהל נתב"ג לסיים את ההכנות עד יום ראשון הקרוב, להפעלה של כל שירותי המוניות במקום.

השירות לנוסעים יתאפשר גם באמצעות האפליקציות השונות של שירותי מוניות הרשומות בישראל, לאחר רישום על פי כללי הסדר הנהוגים בנתב"ג. בנוסף תעמיד רשות שדות התעופה לטובת הציבור מערך אוטובוסים ללא עלות בשעות העומס בהן יתכן מחסור במוניות.

בינתיים, במסגרת מכרז להפעלת שירותי מוניות בנתב"ג, חברת "מוניות" הדר הגישה הצעה בשיתוף חברת "", ובה השתיים מציעות הפחתה של 31% מהמחיר המקסימלי במחירון משרד התחבורה. הפרמטר היחידי שהעמידה רשות שדות התעופה במכרז הוא שיעור ההנחה מתעריף דמי הנסיעה מנתב"ג הן על התעריף הקבוע בצו, והן על פי נסיעה לפי מונה.

רשות שדות התעופה מסרה כי תאפשר מוניות זמינות בכל כמות ובכל נקודת זמן עבור הנוסעים הנכנסים לארץ בשעות פעילות מלאות מסביב לשעון תוך כדי מזעור הפגיעה בציבור הנוסעים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.