קמפיין הבחירות לכנסת ה-22 החל. על רקע פיזור הכנסת אמש ולאחר שהניסיונות לבנות ממשלה עם סיעת 'ישראל ביתנו' נכשלו, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר הערב (חמישי) את עמדותיו בנוגע לדרמה הפוליטית אמש.

נתניהו פתח בדברי הסבר על תכוניות האמריקאים למזרח התיכון ובהמשך פתח במתקפה חזיתית כלפי ליברמן.

נתניהו כינה את ליברמן: "המפיל הלאומי" והבהיר כי הוא: "מפיל סדרתי של ממשלות ימין". עוד אמר נתניהו: "אם היו 61 מנדטים היינו מרכיבים ממשלה, זה מה שקרה בבחירות 15, גם אז ניסיתי להכניס אותו בכל דרך הצעתי לו הכל הוא פשוט לא רצה".

"ליברמן אומר שהפיל ממשלת ימין בגלל חוק הגיוס. אומר שזה בוער בו. אבל הוא הצטרף לממשלתי ב-2016 כשהיה חוק גיוס מקל יותר ונוח יותר לחרדים. ליברמן לא אמר מילה. אפילו לא פסיק"

הוא טוען שחוק הגיוס בוער בו ככתבו וכלשונו", אמר ראש הממשלה וסיפר כי: "בשנת 2016 ליברמן ראה שהממשלה מחזיקה בלעדיו והוא מצטרף. בממשלה הזו שקמה יש חוק גיוס שהוא נוח לחרדים. בהסכם קואליציוני ליברמן לא אמר מילה על החוק. כשהוא רוצה להצטרף לממשלה אין עקרונות. כשהוא רוצה להפיל יש".

"ב-2009 ליברמן תמך בעמדת ש"ס להגדלת קצבאות הילדים", הזכיר נתניהו והוסיף: "בשנת 2012 הוא  תמך במינויי רבנים,בשנת 2018 ליברמן חבר לש"ס לסכל מועמד חילוני לראשות ירושלים", עוד אמר ראש הממשלה: "אז למה ליברמן עושה את זה? ליברמן צונח במנדטים ותכף מגיע מתחת לאחוז החסימה. אז הוא חיפש איזה פטנט שישאיר אותו מעל אחוז החסימה. פתאום מי שעשה דילים עם החרדים הופך לאנטי חרדי. בשביל חופן מנדטים, בשביל גחמה אישית, ליברמן מוכן לקחת מדינה שלמה ולזרוק אותה למערבולת של בחירות – בחירות מיותרות ובזבזניות"

בסיעת 'ישראל ביתנו' הגיבו לדברים: "נתניהו נכשל במלאכת הרכבת הממשלה וכרגע מחפש על מי להטיל את האשמה. אבל זה לא משנה את העובדה שהאחריות הבלעדית על בחירות חוזרות היא של הליכוד בלבד.
נתניהו לחוץ ושוב מפזר דברי שקר", עוד מסרו ממפלגתו של ליברמן: "בניגוד אליו, ליברמן תמיד שמר על עקרונותיו כמו בממשלת ההתנתקות ממנה ליברמן התפטר ונתניהו הצביע בעד, וכמו שעזב את ממשלתו של נתניהו לאחר שהאחרון לא איפשר לו להכניע את החמאס".אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20