WP_Post Object ( [ID] => 279051 [post_author] => 75 [post_date] => 2018-04-18 19:43:02 [post_date_gmt] => 2018-04-18 16:43:02 [post_content] =>

בהר הרצל בירושלים מתקיים הערב (ד') טקס הדלקת המשואות הפותח את חגיגות יום העצמאות. תחילה הוקראה תפילת יזכור, הנועלת את יום הזיכרון, ואז הונף דגל ישראל בראש התורן. [caption id="attachment_93213" align="alignnone" width="4930"] ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה נכנסים לטקס. צילום: פלאש 90[/caption]   הטקס התקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, בצל המחלוקות בין אדלשטיין לבין שרת התרבות מירי רגב. רגב דרשה לאפשר לראש הממשלה נתניהו לנאום בטקס ואדלשטיין הסתייג מכך. לבסוף הוחלט כי נתניהו ינאם בטקס וידליק משואה. ראש הממשלה נתניהו נשא דברים ושלח בדבריו מסר תקיף לאיראן. "היום בשנת ה-70 למדינת ישראל המנורה היא סמל ישראל ואורותיה חזקים מתמיד", אמר. "גם היום יש מי שרוצה לכבות את המנורה, את האור שבוקע מציון. אני מבטיח לכם זה לא יקרה. משום שהאור שלנו תמיד יגבר על החושך שלהם. אבל אנחנו מסוגלים להגן על עצמינו בעצמינו. אנחנו חזקים מתמיד. אם נידרש להגן על עצמינו נעמוד באתגר ונבטיח את נצח ישראל". עוד הוסיף ראש הממשלה כי "כשם שדוד בן גוריון לא פחד להכריז עצמאות ולהקים עליה מלחמה. גם אנחנו לא חוששים ונדע לשמור על מדינתנו". ראש הממשלה אף הודה לנשיא טראמפ על החלטתו להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים והוסיף כי ההערצה לישראל מתחילה לחלחל גם למדינות ערב. ראש הממשלה סיים את דבריו באמירה כי מנורת ישראל תאיר לנצח וכי בעוד 70 שנה ישראל תהיה חזקה הרבה יותר. [koo_vod_artiplayer clipid=0_f83m32kx]מיצג מעמד הר סיני שפתח את הטקס   יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נשא דברים: "ההר הזה שכולנו עומדים עליו הערב בנוי משכבה ועוד שכבה, חלום אחר חלום, מהאמונה שלעם הנצח יש עבר מזהיר ועתיד מפתיע. כאן, במקומנו הטבעי בארץ ישראל". עוד הוסיף יו"ר הכנסת: "ב-70 שנות עצמאות הגענו יחד להישגים מופלאים. יחד הצמחנו בישראל נווה מדבר דמוקרטי, ויחד הפכנו את ארצנו הקטנטונת למעצמה טכנולוגית עולמית, שהצדק והמוסר מובילים אותה. החיבורים בין כיסוי הראש לכובע המצחייה, בין שומרי החומות ופורצי הגבולות, בין החיים בעולם של סברא, והחיים בעולם הסייבר, בין בני דור הפרחים ובני דור המסכים. כך, צומחת ועולה החברה שלנו כמו פסיפס מופלא". [koo_vod_artiplayer clipid=0_7h01nbpk]מופע הרחפנים   בנוסף השיאו משואה שלמה ארצי, אלוף (מיל') ישעיהו (שייקה) גביש, רחלי גנות, נועם גרשוני, מרגלית זינאתי, שייח' מוואפק טריף, פרופ' מרסל מחלוף, פרופ' אביעזרי פרנקל, ליא קניג, זאב רווח, ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, נציגת מש"ב ונציג צה"ל. בתחילת הטקס שרה הזמרת שרית חדד שרה "משירי ארץ אהבתי" לזכר חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ולאחר מכן התקיים מופע אומנותי בנושא תולדות עם ישראל בהנחיית הבדרן יעקב כהן. כמו כן הופיעו הזמרים אמיר דדון ומיקי גבריאלוב ששרו את "אמא אדמה" והזמר חיים משה שר את "נשבע". [caption id="attachment_93219" align="alignnone" width="1447"] יו"ר הכנסת משיא משואה[/caption] [caption id="attachment_93222" align="alignnone" width="721"] ראש הממשלה נתניהו נושא דברים בטקס.[/caption] [caption id="attachment_93228" align="alignnone" width="1920"] מופע הרחפנים.[/caption]  

[post_title] => טקס הדלקת המשואות בהר הרצל [post_excerpt] => לתפארת מדינת ישראל! שידור ישיר מטקס הדלקת המשואות והעברת הדגלים הראשיים והאירוע המרכזי לציון 70 שנה לישראל [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%9e%d7%99%d7%93-%d7%98%d7%a7%d7%a1-%d7%94%d7%93%d7%9c%d7%a7%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%94%d7%a8-%d7%94%d7%a8%d7%a6%d7%9c [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-30 13:04:22 [post_modified_gmt] => 2020-08-30 10:04:22 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%9e%d7%99%d7%93-%d7%98%d7%a7%d7%a1-%d7%94%d7%93%d7%9c%d7%a7%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%94%d7%a8-%d7%94%d7%a8%d7%a6%d7%9c/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

טקס הדלקת המשואות בהר הרצל

לתפארת מדינת ישראל! שידור ישיר מטקס הדלקת המשואות והעברת הדגלים הראשיים והאירוע המרכזי לציון 70 שנה לישראל

בהר הרצל בירושלים מתקיים הערב (ד') טקס הדלקת המשואות הפותח את חגיגות יום העצמאות. תחילה הוקראה תפילת יזכור, הנועלת את יום הזיכרון, ואז הונף דגל ישראל בראש התורן.

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה נכנסים לטקס. צילום: פלאש 90

 

הטקס התקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, בצל המחלוקות בין אדלשטיין לבין שרת התרבות מירי רגב. רגב דרשה לאפשר לראש הממשלה נתניהו לנאום בטקס ואדלשטיין הסתייג מכך. לבסוף הוחלט כי נתניהו ינאם בטקס וידליק משואה.

ראש הממשלה נתניהו נשא דברים ושלח בדבריו מסר תקיף לאיראן. "היום בשנת ה-70 למדינת ישראל המנורה היא סמל ישראל ואורותיה חזקים מתמיד", אמר. "גם היום יש מי שרוצה לכבות את המנורה, את האור שבוקע מציון. אני מבטיח לכם זה לא יקרה. משום שהאור שלנו תמיד יגבר על החושך שלהם. אבל אנחנו מסוגלים להגן על עצמינו בעצמינו. אנחנו חזקים מתמיד. אם נידרש להגן על עצמינו נעמוד באתגר ונבטיח את נצח ישראל".

עוד הוסיף ראש הממשלה כי "כשם שדוד בן גוריון לא פחד להכריז עצמאות ולהקים עליה מלחמה. גם אנחנו לא חוששים ונדע לשמור על מדינתנו".

ראש הממשלה אף הודה לנשיא טראמפ על החלטתו להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים והוסיף כי ההערצה לישראל מתחילה לחלחל גם למדינות ערב. ראש הממשלה סיים את דבריו באמירה כי מנורת ישראל תאיר לנצח וכי בעוד 70 שנה ישראל תהיה חזקה הרבה יותר.

מיצג מעמד הר סיני שפתח את הטקס

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נשא דברים: "ההר הזה שכולנו עומדים עליו הערב בנוי משכבה ועוד שכבה, חלום אחר חלום, מהאמונה שלעם הנצח יש עבר מזהיר ועתיד מפתיע. כאן, במקומנו הטבעי בארץ ישראל".

עוד הוסיף יו"ר הכנסת: "ב-70 שנות עצמאות הגענו יחד להישגים מופלאים. יחד הצמחנו בישראל נווה מדבר דמוקרטי, ויחד הפכנו את ארצנו הקטנטונת למעצמה טכנולוגית עולמית, שהצדק והמוסר מובילים אותה. החיבורים בין כיסוי הראש לכובע המצחייה, בין שומרי החומות ופורצי הגבולות, בין החיים בעולם של סברא, והחיים בעולם הסייבר, בין בני דור הפרחים ובני דור המסכים. כך, צומחת ועולה החברה שלנו כמו פסיפס מופלא".

מופע הרחפנים

 

בנוסף השיאו משואה שלמה ארצי, אלוף (מיל') ישעיהו (שייקה) גביש, רחלי גנות, נועם גרשוני, מרגלית זינאתי, שייח' מוואפק טריף, פרופ' מרסל מחלוף, פרופ' אביעזרי פרנקל, ליא קניג, זאב רווח, ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, נציגת מש"ב ונציג צה"ל.

בתחילת הטקס שרה הזמרת שרית חדד שרה "משירי ארץ אהבתי" לזכר חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ולאחר מכן התקיים מופע אומנותי בנושא תולדות עם ישראל בהנחיית הבדרן יעקב כהן.

כמו כן הופיעו הזמרים אמיר דדון ומיקי גבריאלוב ששרו את "אמא אדמה" והזמר חיים משה שר את "נשבע".

יו"ר הכנסת משיא משואה
ראש הממשלה נתניהו נושא דברים בטקס.
מופע הרחפנים.

 

ערוץ 20
אל תיקחו לי את רבין | הלל ביטון רוזן בטור לזכרו של יצחק רבין ז"ל
ערוץ 20
האם יש לראשי 'קריים מיניסטר' מה להסתיר בנושא גיוס הכספים?
ערוץ 20
חמישה ימים לבחירות בארה"ב | מעל 70 מיליון אמריקנים כבר הצביעו
ערוץ 20
יערה זרד: מורשת רבין, לאן?!
שמחה רוטמן
ערוץ 20
עו"ד שמחה רוטמן: הפגיעה באימון בביהמ"ש העליון היא באשמת אהרון ברק
קורונה
ערוץ 20
השרה אורלי לוי-אבקסיס: "השמאל כועס עלי כי הרסתי לו את החלום"
חכ אריאל קלנר
ערוץ 20
ח"כ קלנר על חסימת משתמשי הימין ברשתות
ערוץ 20
שכנו של מנדלבליט שנעצר: "אמרו לי שאסור לדבר עליו"
It is not Android